Lietuvos naujienos

SAM nustatė rodiklį, kurį pasiekus būtų įvesti nauji ribojimai: grįžtų nuotolinis ugdymas, nebevyktų renginiai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė pandemijos valdymo priemonių planą, kurį siūloma taikyti, jei reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių užimtumas dėl COVID-19 pacientų pasiektų 240 lovų.

„Siūlomos naujos priemonės galėtų sulėtinti viruso plitimą visuomenėje. Vyriausybė siekia išvengti griežto karantino, tačiau tai priklauso nuo numatytų priemonių laikymosi ir viruso paplitimo“, – rašoma ministerijos parengtame dokumente.

SAM dokumente pažymima, kad pasiekus šią ribą galėtų būti įvedamas renginių draudimas, profesionalaus sporto renginiai be žiūrovų, prekybos ploto ribojimo didinimas iki 50 kv. m, naktinių klubų, viešojo maitinimo įstaigų, nebūtinųjų prekių parduotuvių, laisvalaikio ir pramogų paslaugų uždarymas (arba darbo laiko ribojimas).

 

Taip pat pasiekus nustatytą ribą būtų siūloma įvesti nuotolinį darbą, nuotolinį ugdymą ir aukštąjį mokslą, taip pat neformalaus ugdymo bei susibūrimų ribojimą.

Siūlomus ribojimus Vyriausybės posėdyje pristačiusi sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė atkreipė dėmesį, kad Lietuvos sergamumo COVID-19 liga rodiklis šiuo metu viršija Europos vidurkį beveik 5 kartus.

„Beveik kas penktam Lietuvos gyventojui šiandieną atlikus testą nustatoma COVID-19 liga. Tarp simptomus turinčių, kas antram. Tai šioks toks pasikeitimas ir tam įtakos turi ir delta atmaina“, – teigė A. Bilotienė Motiejūnienė.

 

„Taip pat Lietuva negali pasigirti labai puikiomis vakcinacijos aprėptimis. Ir prognozuojama, kad per ateinančias dvi savaites Lietuvoje ir Europoje padidės ir sergamumas, ir mirtingumo rodikliai, ir hospitalizuotų, taip pat intensyvios terapijos skyriuose gydomų pacientų skaičius“, – akcentavo ji.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
36 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Back to top button