Lietuvos naujienos

S. Gentvilas sveikina STT tyrimą, sako su Statybų inspekcija teikęs informaciją

Teisėsaugai vykdant ikiteisminį tyrimą dėl statybų priežiūros, apie įtartiną veiklą pareigūnus informavo ir Aplinkos ministerijos bei Statybų inspekcijos (VTPSI) vadovai, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Tiek ministerija tiek VTPSI vadovybė informavo teisėsaugą prieš kurį laiką apie įtartiną veiklą. Šiandieninis tyrimas, manau, yra to pasikreipimo pasekmė“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras.

Jis teigė, kad antradienį Seime priimta reforma užkardys prevenciškai korupcines prielaidas statybų ir teritorijų planavimo priežiūroje.

 

„Sveikinu teisėsaugos tyrimą. Tai yra signalas visam statybų ir teritorijų planavimo sektoriui, laikytis nulinės tolerancijos korupcijai. Raginu pranešti apie bet kokius įtarimus atsakingoms institucijoms“, – tvirtino S. Gentvilas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos korupcijos statybų priežiūros srityje. Sostinės meras Remigijus Šimašius pranešė, kad jame figūruoja savivaldybės darbuotojai.

BNS žiniomis, procesiniai veiksmai buvo atlikti ir Statybų inspekcijai.

 

Institucija šios informacijos BNS nepatvirtino, tačiau išplatino pranešimą, kuriame džiaugiasi, jog jos pateikta informacija padeda ikiteisminio tyrimo institucijoms nustatyti galimas įstaigos tarnautojų ir kitų asmenų padarytas nusikalstamas veikas. 

„Pabrėžiame, kad Statybos inspekcija laikosi nulinės tolerancijos korupcijai politikos, todėl darbuotojai, kurie šiuo atveju savo veiksmais išdavė įstaigos paskirtį ir tikslus, savo nusikalstamu elgesiu paniekino organizaciją ir savo kolegas, nedelsiant bus atleisti. Dėkojame Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) už pagalbą šalinant korupcijos apraiškas statybos priežiūros srityje, šiuo atveju pritaikyti veiksmai buvo būtini įgyvendinti aukštesnius skaidrumo standartus sektoriuje“, – rašoma institucijos pranešime.

Teisėsauga atliekamo tyrimo kol kas plačiau nekomentuoja ir žada jį plačiau pristatyti vėliau ketvirtadienį rengiamoje spaudos konferencijoje.

 

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button