Aplinkos ministerija neplanuoja priemonių mažinti malkų medienos kainą – ji jau pasiekė piką ir šiuo metu mažėja, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Man atrodo, pakilimas jau yra praeityje, kainų pikas irgi yra praeityje, todėl dirbtinių intervencijų kažkokių neplanuojame“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą teigė S. Gentvilas, atsakydamas į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Gintauto Ramono klausimą, ar valstybė imsis priemonių dėl malkų kainų mažinimo.

G. Ramono manymu, valstybė galėtų didinti parduodamos malkinės medienos kiekį ir taip mažinti jos kainą rinkoje, ji tam turi pakankamus išteklius.

„Valstybė turi pakankamus išteklius ir tikėtina, kad malkinės medienos miškuose yra pakankamai, kad jos būtų galima paimti daugiau“, – sakė jis.

Anot S. Gentvilo, paskutinio aukciono, kuriame parduota Valstybinės miškų urėdijos siūloma mediena, rezultatai rodo, jog kainos turėtų toliau mažėti, nes visas kiekis neparduotas.

„Kainų lygis yra susibalansavęs, vakar įvyko paskutinis rudens aukcionas urėdijos, urėdija pardavė 40-50 procentų savo pasiūlytos medienos, tai reiškia, kad paklausa yra sumažėjusi, reiškia, ir kaina yra kritusi. Kirtimo atliekų yra parduota tik 70 procentų. Bus pakartotiniai aukcionai jau žemesne kaina“, – teigė jis.

Energijos išteklių biržos operatorės „Baltpool“ elektroninė medienos pardavimų sistema rodo, kad šios medienos kubinio metro kaina svyruoja nuo 80 iki 96,5 euro.

Autorius Valdas Pryšmantas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

27 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist