Artėjantis penktadienis katalikams yra itin svarbus – šią dieną privalu laikytis griežto pasninko, kuris yra neatsiejama Gavėnios laikotarpio tradicija. Paprastai žmonės pasninko laikosi per visus Gavėnios penktadienius.
Kas yra griežtas pasninkas ir kaip jo laikytis?
Pagal Katalikų bažnyčios mokymą, griežtas pasninkas reiškia, kad tikintieji šią dieną gali valgyti tik vieną kartą sočiai, o kitus du kartus – tik lengvai užkąsti. Taip pat būtina visiškai atsisakyti mėsos. Ši taisyklė privaloma visiems sveikiems žmonėms nuo 18 iki 60 metų amžiaus.
Kodėl svarbu laikytis pasninko?
Pasak Bažnyčios, pasninkas yra ne tik simbolinis veiksmas, bet ir būdas priminti žmogui apie susilaikymo svarbą, skatinti dvasinį susitelkimą bei pagilinti tikėjimą. Gavėnios metu pasninkas taip pat padeda tikintiesiems geriau pasirengti Velykoms – Kristaus prisikėlimo šventei.
Kunigai ir dvasininkai ragina tikinčiuosius neapsiriboti vien tik formaliu pasninko laikymusi, bet išnaudoti šią dieną apmąstymams, maldai ir artimo meilei. Pasak jų, būtent nuoširdus tikėjimas, malda ir gerumas artimui yra tikroji pasninko prasmė.
Kovo mėnuo – ypatingas laikas tikintiesiems, todėl nepamirškite svarbios Gavėnios tradicijos. Vyskupai ragina visus atsakingai žiūrėti į šią dieną, o svarbiausia – suprasti, kad pasninkas yra ne apribojimas, o galimybė artimiau pažvelgti į savo tikėjimą ir dvasines vertybes.
Patikslinta:
„Kovo 14 d. nėra kažkuo ypatingesnė nei kiti penktadieniai ir pasninko įstatymas šią dieną negalioja.
Pagal Lietuvos vyskupų konferencijos Instrukciją dėl atgailos ir pasninko dienų, Lietuvoje pasninko laikytis (tai yra sočiai pavalgyti tik vieną kartą dienoje) privalu tik tris dienas per metus: Pelenų trečiadienį, Didįjį Penktadienį ir Kūčių dieną. Tas tris dienas laikomasi ir susilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) įsakymo.
Tuo tarpu visais metų penktadieniais (tiek gavėnios, tiek ir eiliniu laiku) susilaikoma nuo mėsiškų valgių. Taigi ir šis penktadienis, ir kitas, ir dar kitas, ir bet kuris metų penktadienis savo meniu yra vienodi – visiems tikintiesiems galioja susilaikymo nuo mėsiškų valgių įstatymas”, – rašoma atsiųstame Vilniaus arkivyskupijos kurijos pranešime.
Parengta pagal užsienio spaudą
Ne nuo 18, o nuo 7 metų.
Pasninkas prasidejo pelenu treciadieniu, o jie kaziuka renge, valge(mesa) gere (alu) soko.. tokie ir katalikai.
Puodelio vidu isvalykit, o ne isore blizginkit, tada bus pasninkas.
Maistas pilvui ir pilvas maistui ir tas ir tas bus sunaikinti.
Kas yra katalikas?
Tas kur mesos nevalgo kazkieno nustatytoj dienoj? Tada vegetarai dar didesni katalikai.
O jai suni nuvedus sekmadieni i baznycia, jis bus katalikas? Kas tas katalikas?
Eilinis žurnalistų nusišnekėjimas. Ar bent ta żurnalistė žino kas tas griežtas pasninkas ir prie ko čia kovo 14 d ?
Taip ir nesupratau kuo ypatinga ta kovo 14 d., kad reikėtų pasninkauti?
aciu Dievui, kad esu krikscionis o ne katalikas, todel galiu valgyti ka tik noriu…. Aciu Kristui kuris islaisvina is vergavimo religinems dogmoms !!!!!
Bukim teisingi, esi papraščiausias atskilėlis, sektantas ir eretikas)
Tikro kataliko zodis. Nepamenu, kad Kristus taip butu mokes bendraut.
Zinau tik viena, Kristus moke atpazint (ne) krikscionis. Jis sake, kad atpazinsite juos is vaisiu.
Tokie seniau, kur visus eretikais vadino ir sektantais, zude tikrus krikscionis ir persekiojo, kas vyksta matau ir dabar.
Per krauja nese krikscinybe. Fakelais verte Dievo isrinktuosius, tie kurie mene tarnauja Dievui, bet jo nepazino.
Tai va, jusu bendravimo vaisiai, rodo kad esat vilkas avies kailyje.
is kokios sektos busi??
O, kur parasyta, kad denominacija gelbsti? Ar tu zinai kas yra krikscionis ir krikscionybe, kad jo klausi? Manai krikscionis yra tas kur mesos nevalgo? Ir sekmadieni pakluoet i baznycia eina? O iki to geria, keikiasi istvirkauja, apsivardziuoja, uzgaulioja ir smerkia kitus? Cia jusu isivaizduojama krikscionybe? Ar katalikai cia gal atskiri kazkokie? Kuo jus tikit? Matosi nezinai net katalikas kas yra ir kaip turi tikras katalikas elgtis.
Yra tikru kataliku, bet tik ne cia.
Paklupet