2017 metų Euromelanomos kampanijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į savo brangiausią ir vienintelį rūbą – odą, kuri yra nepakeičiama. Todėl šiandien (birželio 9  d.) nuo 12 val. iki 17 val. visus pageidaujančius pasitikrinti savo odą Lietuvos dermatovenerologai kviečia į Vilniaus Rotušės aikštę.

Lietuvos Euromelanomos kampanijos organizatorė ir koordinatorė, Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė, VUL Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro profesorė konsultantė Matilda Bylaitė-Bučinskienė pristatydama šių metų kampaniją, kurios šūkis “Tavo oda – nepakeičiama” sako, kad norima atkreipti žmonių dėmesį, kiek jie iš tiesų žino apie UVS žalą ir odos vėžį, ir ką realiai daro, kad apsaugotų savo odą saulėje.

“Juk gausi saulės apšvita ir mūsų elgsena saulėje turi kumuliacinį ir tolimesnes pasekmes lemiantį efektą. Naudojant aiškius ir visiems suprantamus simbolius, mes siekiame pakeisti apsisaugojimo nuo saulės įpročius ir skatina saugią elgseną saulėje“, – sako profesorė.

Tinkamos apsauginės priemonės – tai aukšto apsauginio faktoriaus kremai nuo saulės, saulės veikiamoms kūno vietoms ir veidui, akinių nuo saulės su UV filtrų nešiojimas, skrybėlės ar kepurės bei drabužių ilgomis rankovėmis dėvėjimas bei buvimas šešėlyje kur tai yra įmanoma. Net mažos UV spindulių dozės gali kauptis ir neigiamai veikti odą.

Taip pat labai svarbu, kad žmonės žinotų, jog dažnai odos vėžys gali būti sėkmingai gydomas, jei aptinkamas anksti. Tad reguliariai tikrinkitės savo odą, o, jeigu pastebėjote įtartinų požymių, nedelsiant kreipkitės į specialistus.

Apklausus 13 500 europiečių, išaiškėjo, kad nepaisant to, jog 91 proc. žmonių žino apie neigiamą saulės poveikį sveikatai, tačiau atostogų metu saugosi tik 27 proc. europiečių, o 13 proc. apskritai nenaudoja jokių apsauginių priemonių nuo saulės. Pasirodo, 40 proc. nenaudoja apsauginių priemonių nuo saulės ne atostogų metu, 46 proc. žmonių saugosi tik karštomis ir saulėtomis dienomis. Taip pat tyrimas atskleidė, jog būnant saulėje 89 proc. europiečių visada arba dažnai savo vaikus (iki 12 metų amžiaus) ištepa apsauginiais kremais nuo saulės. Vis dėlto tik 62 proc. europiečių patys naudoja apsauginius kremus. Taigi beveik trečdalis Europos gyventojų apsisaugodami nuo saulės taiko skirtingus standartus sau ir savo vaikams.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tarptautinės mokslinių tyrimų onkologijos srityje agentūros duomenimis nemelanominiu odos vėžiu ir melanoma kasmet suserga daugiau nei 3,5 milijonai Europos gyventojų. Odos vėžys – dažniausias, o paplitimas sparčiausiai augantis tarp visų vėžių.

Euromelanomos kampanija bus vykdoma 33 Europos šalyse. Projekto metu bus dalinami lankstinukai, kabinami plakatai, atnaujintas Euromelanomos internetinis tinklalapis, o visų norinčių apgamai nemokamai bus patikrinti specialistų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.