Lietuvos naujienos

R. Požėla apie planuojamą mitingą prie Seimo: daugiau pareigūnų, gali iškilti antiriaušinės tvoros

Artėjant rugsėjo 10 dienai, kuomet prie Seimo Šeimų sąjūdis planuoja surengti dar vieną mitingą, policijos generalinis komisaras Renatas Požėla kartoja – daugiatūkstantiniai renginiai prie parlamento yra sunkiai galimi.

„Dideli renginiai, kuriuose ruošiasi dalyvauti daugiatūkstantinės minios, prie Lietuvos Seimo yra negalimi. Tiesiog fiziškai ten nėra vietos“, – po ketvirtadienį vykusio susitikimo su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite žurnalistams sakė komisaras.

Komisaro teigimu, dėl to policija dės pastangas, kad planuojami daugiatūkstantiniai renginiai prie parlamento nevyktų.

 

„Mes, prieš išduodant leidimus, kalbėsime apie tai, kad fiziškai nėra vietos tiems žmonėms susirinkti, išlaikant susirinkimo įstatymo nuostatas“, – teigė jis.

„Vienas dalykas, kai yra prašymas susirinkti keliems šimtams, kitas dalykas – kai yra tūkstantinės minios ir kai yra protestiniai renginiai. Mūsų pagrindinis galvos skausmas yra užtikrinti viešąją tvarką, tad mes per šią prizmę teikiame savo pasiūlymus“, – sakė R. Požėla.

Todėl, jo teigimu, policija rugsėjo mėnesį imsis priemonių, kad planuojamo mitingo metu nebebūtų pažeisti įstatymai – pirmiausiai įstatymu numatytas 75 metrų atstumas iki Seimo, kurio turi laikytis mitinguotojai.

 

„Policija imsis priemonių, kad šis perimetras būtų pažymimas techninėmis priemonėmis, – mes tai planuojame, tam ruošiamės. Bus akivaizdu, iki kur galima prieiti ir kur yra riba, kuri yra saugoma įstatymu“, – teigė R. Požėla.

Generalinis komisaras užsiminė, kad prie Seimo iškilti ir perimetrą žymėti antiriaušinės tvoros.

Tiesa, R. Požėla patikslino, kad Seimo aptvėrimo gali ir neprireikti. Tai, pasak jo, priklausys nuo savivaldybės sprendimo dėl mitingo vietos.

 

„Kol kas pagal turimą informaciją mes ruošiamės rugsėjo 10 d. Kadangi šiuo metu tas leidimas nėra panaikintas, o artėjant rugsėjo 10 d. matysime, kokia kita informacija, ar išduoti leidimai. Tad tuos sprendimus priimsime arba artėjant rugsėjo 10 d., arba kitomis dienomis“, – sakė R. Požėla.

„Mes už tai, kad (aptvėrimo – ELTA) neprireiktų, kad būtų susitarta ir būtų rasta kita renginio vieta. Supraskime, kad priemonių įrengimas ir pareigūnų pasitelkimas yra Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigai“, – aiškino komisaras.

Žada daugiau pareigūnų: iš pamokų pasimokyta

Taip pat R. Požėla pažymėjo, kad artėjančių mitingų metu policija mobilizuos daugiau pareigūnų. Pasak jo, tą verčia daryti pamokos, išmoktos po rugpjūčio 10 d. vykusio ir riaušėmis virtusio mitingo.

 

„Mums reikia turėti visada tiek pareigūnų, kurie būtų pasirengę veikti įvairiomis ir netgi kritinėmis situacijomis“, – sakė jis, pridurdamas, kad rugpjūčio 10 d. mitinge pareigūnai dar dienos metu fiksavo kylančias įtampas.

„Ar mes matėme kylančias įtampas renginyje – taip matėme, tam tikrų simbolių naudojimas mums buvo signalas, kad šis renginys turi savų rizikų. Tad nuo renginio pradžios mes nuosekliai didinome pareigūnų skaičių prie Seimo. Tačiau kai atėjo tam tikras momentas ir supratome, kad bus reikalinga vykdyti specialią policijos operaciją ir kad reikia pareigūnų, kurie yra specialiai (pasirengę) vykdyti tam tikras intervencijas“, – sakė R. Požėla.

„Taigi išmokta pamoka sako tą, kad mes pasitelksime ir kitų teritorinių policijos įstaigų pareigūnus, kad policija su savo partneriais veiktų nenutrūkstamai“, – pridūrė jis.

 

„Policija imsis priemonių, nepaisant, kokių konkrečių grėsmių sąrašą mes turėsime. Kad mūsų pareigūnai būtų mobilizuoti ir parengti veikti įvairiomis situacijomis“, – spaudos konferencijoje sakė policijos generalinis komisaras.

ELTA primena, kad rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi riaušių policija. Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button