Lietuvos naujienos

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą didžiausias rūpestis – orai

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą, kuris įvyks jau šį savaitgalį, didžiausias organizatorių rūpestis – orai.

Kaip sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, dėl to meldžiasi seselės, kunigai, tačiau net ir lietus nesutrukdys Lietuvos žmonėms atvykti į istorinį susitikimą.

Arkivyskupas prisiminė kelis konkrečius atvejus, kai lietaus nepabūgę maldininkai tapo ypatingų įvykių liudininkais.

 

„Pernai po palaimintojo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos vežant sarkofagą su jo relikvijomis pliaupė lietus, bet vos sustojo automobilis ir buvo atidarytos jo durys, staiga nustojo lyti, o paskutiniam kariui, nešusiam relikvijas, įžengus per Katedros duris, vėl pasipylė lietus“, – prisiminė Vilniaus arkivyskupas.

Prie 25 metus dalyvavusieji jaunimo susitikime su popiežiumi Jonu Pauliumi II patyrė malonių lietų ir tai prisimena iki šiol.

Nuotr.: Mariaus Morkevičiaus

Arkivyskupas G. Grušas linkėjo žmonėms parodyti svetingumą visiems atvykstantiems. „Lietuvoje įprasta su svečiu pasidalyti, ką turi geriausio. Priimkime ir šį didį svečią, kuris pas mus atvyksta, išgirskime jo žodį, kaip išgirdome popiežiaus Jono Pauliaus II žodžius, kurių gelmę iki galo priimti galbūt prireikė 25 metų“, – kvietė arkivyskupas.

 

Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas tikisi, kad sekmadienį į Santaką plauks ne tik mūsų didžiosios upės – Nemunas ir Neris, bet ir maldininkų upės iš Žemaitijos, Aukštaitijos, Dzūkijos, kitų regionų.

„Šventojo Angelo“ malda, kuri kiekvieną sekmadienį visą pasaulį pasiekia iš Vatikano, šį sekmadienį bus transliuojama iš Kauno“, – kviesdamas visus atvykti į Santakoje aukojamas Šventojo Tėvo Mišias, priminė arkivyskupas L. Virbalas.

Lietuvos bažnyčiose sekmadienį rytinių ir dieninių Mišių nebus, kad visi dvasininkai ir pasauliečiai galėtų vykti į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi.

 

Pasiruošimo susitikimui koordinatorė Kaune Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė priminė, kad atvykstantiems į Santaką bus kur išgerti arbatos, o nespėjusiems pasirūpinti nakvyne – ir pailsėti prieš šv. Mišias.

Kaip skelbė ELTA, atveriamas papildomas sektorius bus netoli Kauno Laisvės kario skulptūros. Į jį patekti galės neturintys nemokamai dalintų kvietimų. Praėję patikros vartelius jie galės stebėti šv. Mišias specialiai šiam sektoriui skirtame ekrane.

Nuotr.: Mariaus Morkevičiaus

V. Spangelevičiūtė-Kneižienė pridūrė, kad informacijos palapinėse taip pat bus dalinami iš visos Lietuvos surinkti nepanaudoti kvietimai, leisiantys patekti ir į kitus Santakos sektorius.

 

Pasak organizatorių, į Jaunimo susitikimą su popiežiumi tikrai visi norintys tilps ir Vilniuje, žmonės kviečiami jį pasveikinti ir gatvėse, iš Aušros Vartų važiuojantį papamobiliu į susitikimą su jaunimu Katedros aikštėje, o iš ten – į Apaštalinę nunciatūrą.

Spontaniškumu garsėjantis popiežius Pranciškus bet kur gali stabtelėti pabendrauti ar palaiminti jo laukiančius.

Pasak V. Spangelevičiūtės-Kneižienės, Kaune Šventąjį Tėvą bus galima pasveikinti ne tik Mišiose Santakos parke, bet ir važiuojantį papamobiliu iš Kauno arkivyskupijos kurijos į Kauno arkikatedrą baziliką, kur popiežius Pranciškus susitiks su dvasininkais, pašvęstojo gyvenimo žmonėmis ir seminaristais.

 

Sekmadienį, rugsėjo 23 dieną, viešuoju transportu kauniečiai ir miesto svečiai galės naudotis nemokamai. Į miesto gatves išvažiuos papildomi autobusai ir troleibusai, kurie važiuos 5-10 minučių intervalu.

Susitikimų vietų schemas ir kitą naudingą informaciją galima rasti svetainėje www.popieziausvizitas.lt

ELTA primena, kad popiežius Pranciškus Lietuvoje lankysis rugsėjo 22-23 dienomis, vėliau vyks į Latviją ir Estiją. Per dvi vizito Lietuvoje dienas Šventasis Tėvas melsis Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčioje, aplankys buvusį KGB kalėjimą, prisimins okupacijų aukas. Šventasis Tėvas susitiks su prezidente ir žmonėmis, susirinkusiais S. Daukanto aikštėje. Skirs laiko susitikti su kunigais, vienuoliais ir vienuolėmis, seminaristais.

Ieva Urbonaitė-Vainienė Eltos korespondentė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button