Prie Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO“, kuri po penkių mėnesių prasidės Dubajuje, iškelta mūsų šalies vėliava pažymint jo statybos pabaigą.

Simbolinė juostelės perkirpimo ir vėliavos iškėlimo ceremonija, kaip sakė Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos „EXPO“ skyriaus vedėjas Romas Jankauskas, buvo surengta tuo metu, kai į paskutinį susitikimą prieš parodos atidarymą rinkosi joje dalyvaujančių valstybių atstovai. Į Dubajų atvyko 370 pasiuntinių iš 173 valstybių ir 24 tarptautinių organizacijų. Iš viso parodoje turėtų dalyvauti 190 valstybių.

Daugelio šalių paviljonai baigiami ar baigti statyti. Jau užbaigtas beveik tūkstančio kvadratinių metrų Lietuvos paviljonas akį traukia grakščia medine konstrukcija. Jis įkurdintas 15 arų sklype. Netrukus bus pradėta įrenginėti vidaus ekspozicija.

Paviljone dirbs dvylika gidų-vertėjų. Jie konkurso būdu buvo atrinkti prieš savaitę.

Pusmetį vyksianti paroda prasidės spalio 1 d., o spalio 22-ąją joje jau bus švenčiama Lietuvos nacionalinė diena. Ta proga koncertuos Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, žymūs operos solistai. 

Už mūsų šalies pasirodymą Dubajuje atsakinga Aplinkos ministerija turi sėkmingą septynių pasaulinių „EXPO“ parodų patirtį. Parodai Dubajuje ruošiamasi jau trejus metus. Dėl pandemijos „EXPO 2020“ visų joje dalyvaujančių valstybių sprendimu pernai buvo atidėta metams. Nors faktiškai ji vyks 2021-2022 m., bet ir toliau vadinsis „EXPO 2020“.

Paroda Dubajuje pratęs tradiciją, kuri buvo pradėta pirmąja pasauline „EXPO“ paroda Londone prieš 170 metų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist