Prezidentūra dėkoja Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) už rekomendaciją, tačiau ištrinti šalies vadovo „Facebook“ paskyroje paskelbto kvietimo žmonėms rinktis Prezidentūroje – nepašalins.

„Padėkosime VRK už šią rekomendaciją, įrašo netrinsime, nes juo nėra vykdoma jokia rinkimų agitacija. Tas įrašas yra paskelbtas ne rinkimų tikslais“, – Eltai teigė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

Pasak jo, VRK galėtų pati atkreipti dėmesį į komentarus, kuriuos gyventojai surašė po G. Nausėdos kvietimu.

„Norėtume atkreipti VRK dėmesį į labai atvirą agitaciją, kuri vykdoma komentaruose po įrašu“, – pridūrė R. Jasiulionis.

Komentuodamas VRK pastabos sulaukusį įrašą, R. Jasiulionis tikino, kad reikėtų kalbėti apie besiklostančią tradiciją, o ne apie agitacijos pažeidimus.

„Prieš penketą metų beryškėjant prezidento rinkimų rezultatams žmonės rinkosi prie Prezidento rūmų. Tada Daukanto aikštėje dar buvo likusi scena ir ten žmonės spontaniškai rinkosi. Dabar lygiai taip pat norime pratęsti tą tradiciją, kad rinkimų naktį Prezidento institucijos simbolis – Prezidento rūmai – būtų atviri“, – sakė jis.

Pasak patarėjo, į Prezidentūros erdves galėtų atvykti tiek premjerė, tiek jos palaikytojai.

„Mes išsiuntėme kvietimą ir kandidatės Ingridos Šimonytės štabui. Jei norės, ir jos rėmėjai galėtų rinktis čia. I. Šimonytės sėkmės atveju mes padėtume su technine ar logistine pagalba“, – teigė R. Jasiulionis.

„Norime, kad būtų proga žmonėms susirinkti“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad VRK reaguodama į rinkimų dieną pasirodžiusį prezidento G. Nausėdos paskelbtą įrašą socialiniame tinkle, išsiuntė kreipimąsi Prezidentūrai ir kandidato rinkimų štabui su rekomendacija įrašą pašalinti.

Kaip Eltai teigė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė, komisija taip pat kelia klausimą, ar, rinkimų metu naudojantis oficialia prezidento „Facebook“ paskyra, G. Nausėda nesinaudojo tarnybine padėtimi, todėl rekomenduoja įrašą pašalinti.

„Taip pat VRK kelia klausimą, ar kandidato naudojimasis oficialia Lietuvos Respublikos Prezidento paskyra rinkimų, kuriuose jis pats dalyvauja, tikslais ir tai, kad rinkimų dieną Prezidentūros kiemas bus atviras ilgiau, jame bus ekranai, kuriuose bus rodomi rinkimų rezultatai, yra suderinama su Rinkimų kodekso 102 straipsnio 1 dalimi, draudžiančia naudotis tarnybine padėtimi rinkimų tikslais“, – sakė VRK atstovė.

„Dėl to VRK rekomenduoja laikytis agitacijos draudimo nuostatos, susilaikyti nuo Rinkimų kodekso pažeidimų ir pašalinti įrašą socialiniame tinkle“, – pažymėjo I. Ramanavičienė.

Sekmadienio rytą šalies vadovo socialinėje paskyroje pasirodė įrašas su kvietimu kartu stebėti rinkimų rezultatus.

„Kviečiu visus su draugais ir artimaisiais kartu laukti rinkimų rezultatų Prezidento rūmų kieme su fontanu ir parke! Tiesiogines transliacijas galėsime stebėti ekranuose, tad pasikvieskite kompanijos, pasiimkite ko reikia piknikui ir – iki pasimatymo!“, – rašė prezidentas.

Tačiau nuo vidurnakčio šalyje yra įsigaliojęs agitacijos draudimas, kuris tęsis iki kol sekmadienio vakarą baigsis balsavimas šiuose rinkimuose.

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist