Lietuvos naujienos

Pradėtas nagrinėti Vilniaus – Lietuvos vyskupijos prašymas, dėl prašymo suteikti savivaldos Bažnyčios statusą

Rusijos Stačiatikių Bažnyčios Šventojo Sinodo sudaryta komisija pradėjo nagrinėti Vilniaus- Lietuvos vyskupijos prašymą suteikti jai savivaldos Bažnyčios statusą. Pirmadienį Maskvos Danilovo vienuolyne įvyko pirmasis komisijos posėdis dėl Stačiatikių Bažnyčios statuso Lietuvoje. Komisija pradėjo nagrinėti pateiktą medžiagą ir nustatė tolesnes darbo kryptis, kartu numatant ir reikalingos papildomų duomenų rinkimą.

Siekdamas bendradarbiauti su komisija ir suteikti jai reikiamą informaciją, taip pat dalyvauti bažnytinėse iškilmėse Šv. Sergijaus Radonežiečio relikvijų įsigijimo 600-ųjų metinių proga, Trakų vyskupas Ambrosijus Vilniaus ir Lietuvos metropolito Inokentijaus palaiminimu atvyko į Sergiev Posad miestą.

„Mums labai svarbu, jog Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios kelias didesnės nepriklausomybės link atitiktų bažnyčios nuostatas ir kanonus. Istoriškai susiklostė taip, jog Lietuvos stačiatikybė su Stačiatikių Bažnyčios pilnatve susijungia būtent per Rusijos Stačiatikių Bažnyčią“, – sakė metropolitas Inokentijus. Jis priminė, apie tai, jog schizmatiškus kelių buvusių kunigų veiksmus pasmerkė tiek pasauliečiai, tiek Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios dvasininkai – praėjusią savaitę šalies prezidentui buvo įteiktas kreipimasis su tūkstančių tikinčiųjų parašais.

 

Tuo parapijiečiai ir dvasininkai patvirtino savo ištikimybę Motinai Bažnyčiai ir vyresnybei. Pasak Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios vadovo, savarankiškos Bažnyčios statuso suteikimas nėra savaime suprantamas dalykas, todėl reikia daug aiškinamojo ir parengiamojo darbo bei tikslios argumentacijos.

Šiuo metu tik trys Stačiatikių Bažnyčios, kurios yra kanoninėje Maskvos patriarchato jurisdikcijoje, turi savivaldos Bažnyčios statusą – Estijos, Latvijos ir Moldovos. Kalbame apie ypatingą bažnyčios statusą, artimą autonominei bažnyčiai. Tuo pačiu metu daugelyje šalių – pavyzdžiui, Vokietijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Argentinoje, Prancūzijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje – yra užsienio Rusijos Stačiatikių Bažnyčios vyskupijos.

„Mūsų atveju tai labiau bažnytinio statuso derinimas su realybe, nes Lietuvos Stačiatikių Bažnyčia jau šiandien priima visus sprendimus pati, finansinių ryšių su Maskvos patriarchatu nėra, o didžioji dauguma mūsų bažnyčių parapijiečių yra pilnateisiai Lietuvos piliečiai“, – pažymėjo metropolitas Inokentijus. Vilniaus – Lietuvos vyskupijos prašymą nagrinėjanti komisija tęsia darbą, kurio rezultatai bus pateikti svarstyti Šventajam Sinodui.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button