Po sekmadienį prie Vilniaus katedros pastatyto rusų tanko kilusių muštynių, policija praneša nustačiusi asmenį, kuris viešoje vietoje, prie eksponuojamo sovietinio tanko, Katedros a., kumščiu sudavė vyrui į veidą, taip sukeldamas jam fizinį skausmą.

Nustatyta, kad smurtavusiam vyriškiui – 46 metai.

Policija primena, kad vasario 26 d. ryte Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad apie 10 val. Vilniuje, Katedros a., kilo konfliktas dėl ant eksponuojamo sovietinio tanko padėtų gėlių – vyras (gimęs 1976 m.), padėjęs gėlių, trenkė kumščiu į veidą kitam vyrui (gimusiam 1972 m.), kuris tas gėles nuėmęs sutrypė. Nukentėjusysis neišsilaikęs nugriuvo ant žemės. Tokiais veiksmais jam buvo sukeltas fizinis skausmas. Tąkart įtariamasis iki atvykstant policijos pareigūnams pasišalino.

Keturiasdešimt šešerių metų amžiaus vilniečiui įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Pranešama, kad bus sprendžiamas klausimas dėl nusikalstamos veikos perkvalifikavimo pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį kodeksą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už šią veiką gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.  

ELTA primena, kad kaip dar sekmadienį informavo policijos atstovas, reaguojant į incidentą prie eksponuojamo tanko, pradėta administracinės teisena dėl nacistinių, komunistinių simbolių, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių platinimo ar demonstravimo.

Administracinių nusižengimų kodekso 524 straipsnis numato, kad Nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, vėliavų, ženklų ar uniformų, nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavos ar herbo, nacistinės svastikos, nacistinio SS ženklo, sovietinio kūjo ir pjautuvo ženklo, sovietinės raudonos penkiakampės žvaigždės ženklo pagrindu sudarytų vėliavų ar ženklų, atsakingų už Lietuvos gyventojų represijas Vokietijos nacionalsocialistų ar SSRS komunistų partijos vadovų atvaizdų, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolių, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti, platinimas, naudojimas susirinkimuose, viešosiose vietose arba kitoks viešas demonstravimas, taip pat nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himno viešas atlikimas užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 700 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1200 eurų.

Ukrainos kariuomenės sunaikintas rusų tankas T-72B Katedros aikštės prieigose eksponuojamas nuo penktadienio. Kaip anksčiau teigė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, šis tankas yra ukrainiečių simbolinė padėka toms šalims, kurios aktyviai rėmė ir remia Ukrainą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

37 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.