Neseniai žiniasklaidoje garsiai nuskambėjo žinia, kad apie dešimt metų ieškoti „Solomon“, „Runch“, „Gigs“, „Quaz“ ir kitais užrašais miesto sienas teplioję grafičių piešėjai sugauti – iš viso 13 asmenų. Pasak policijos atstovų, iš pradžių atrodė, kad sučiupti Solomoną ir jo bendrininkus bus lengva, tačiau vėliau paaiškėjo, kad teks išeikvoti didžiulius resursus.

„Atliktas be galo didelis analitinis darbas. Reikėjo nustatyti asmenis, kurie slypi po tais „tagais“ [parašais – LRT.lt]. <…> Iš pat pradžių atrodė, kad tai bus pakankamai lengva užduotis, tačiau, tyrimui įsibėgėjus, pamatėm, kad reikės išeikvoti daug resursų. Galiu pasidžiaugti, kad tai pavyko“, – sako Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Marekas Gulbinovič.

Anot pareigūno, „tagų“ autoriai nuolat keičiasi.

„Ši tema gana populiari – „tagų“ autoriai nuolat keičiasi. Yra tam tikros grupės, <…> pastaruoju metu atsiranda naujų, atvažiuoja asmenys iš kitų miestų, užsienio šalių. Kaip ir mūsų gyventojai važiuoja ten“, – sako M. Gulbinovič.

Nors toli gražu ne visi grafičių piešėjai yra suinteresuoti legaliomis vietomis, policijos atstovas primena, kad sostinėje yra vietų, kur grafičius piešti ant sienų galima teisėtai.

„Yra vietų, kur grafičių piešėjai gali išreikšti savo fantaziją, ir tokių vietų Vilniuje yra ne viena. Labai viliuosi, kad tie asmenys pasinaudos proga“, – sako policijos atstovas.

Daugiau apie tai – įraše: http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/1013684541

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist