Lietuvos naujienos

Plečiamos asmenų grupės, galinčios nemokamai išsitirti COVID-19 antikūnus

Nuo gruodžio 17 dienos vienas nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas atliekamas ir asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga ir buvo vakcinuoti viena „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „Vaxzevria“ vakcinos doze ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Vieną kartą nemokamas kiekybinis ar pusiau kiekybinis serologinis tyrimas ir toliau bus atliekamas asmenims, vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą, kurie dar nėra paskiepyti sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze ar nėra sirgę COVID-19 (neturi diagnozės, patvirtintos teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu). Serologinis tyrimas atliekamas ne anksčiau kaip po 120 dienų nuo vakcinos suleidimo.

Asmuo, pasiskiepijęs pagal pilną vakcinacijos schemą yra asmuo, pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis, jeigu skiepijosi „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinomis arba viena „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze.

 

Nemokami kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai taip pat atliekami vaikams nuo 12 iki 16 metų, pažymi Sveikatos apsaugos ministerija. Jiems šis tyrimas atliekamas nepriklausomai nuo to, ar jie yra vakcinuoti, ar sirgę COVID-19 liga. Atliekamų tyrimų skaičius vaikams yra neribojamas, tačiau tyrimą kartoti galima ne dažniau kaip kas 30 dienų.

Serologiniam tyrimui atlikti imamas kraujo mėginys. Tyrimo rezultatas parodo paciento kraujyje esančio imuninio atsako į virusą produktus – antikūnus, susidariusius žmogaus organizme, vystantis imuniniam atsakui į koronaviruso infekciją. Rezultatai, pasak SAM specialistų, gali padėti apsispręsti dėl skiepijimosi nuo COVID-19 sustiprinančiąja doze.

Sveikatos apsaugos ministerija visiems asmenims, kuriems praėjo daugiau nei 4 mėnesiai po pilno pasiskiepijimo rekomenduoja neatidėlioti sprendimo ir pasiskiepyti sustiprinančiąja doze.

 

Gavus teigiamą kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio tyrimo rezultatą asmeniui bus formuojamas Galimybių pasas, kuris galioja 60 dienų.

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ašaš

Artimiausios vietos nemokamam tyrimui sausio mėn. antroje pusėje. Jeigu 210 d. sueina ankščiau, tai teks pakratyti piniginę, nes nemokamai nėra vietų.

SAULIUS

KAIP UŽSIREGISTRUOTI IR PASIDARYTI TĄ TYRIMĄ/TESTĄ?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button