Jau ketvirtadienio vakarą Lietuvoje prasidėjo snygis, temperatūra nukrito žemiau nulio ir keliai pasidengė ledu bei sniego sluoksniu. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad penktadienio rytą matomas 25 proc. augimas, kai vairuotojai kreipėsi dėl sugadintų transporto priemonių.

Ketvirtadienį vakarėjant Lietuvoje pradėjo snigti. Nepaisant to, kad kelininkai išvyko į gatves barstyti slidžių kelių, išvengti nuostolių, pasirodžius pirmajam sniegui, niekada nepavyksta.

„Natūralu, kad kelininkai neturi galimybės barstyti kiekvieno įvažiavimo. Pirmiausia dėmesys skiriamas centrinėms gatvėms, bet įvažiavimai į sodus, priemiesčių keliukus, taip pat ir rajono keliai būna slidūs.

Žinoma, įtakos eismo įvykiams turi ir tai, kad ne visi vairuotojai yra pasikeitę padangas į žiemines, nors praėjusi savaitė tam buvo paskutinė. Vairuojant žiemą reikia ir kitų įgūdžių, kurie per vasarą ir rudenį, kol dar nėra sniego ir ledo, būna primiršti. Visa tai ir turi įtakos tam, kad šį penktadienio rytą 25 proc. daugiau žmonių kreipėsi dėl avarijų keliuose“, – situaciją komentuoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Kaip sako draudimo ekspertas, avarijos yra dviejų pobūdžių.

„Matome, kad nemažai yra techninio pobūdžio avarijų – atsitrenkimų aikštelėse, privažiuojamuose keliukuose, rajoniniuose keliuose. Tokie eismo įvykiai atneša mažesnių nuostolių, siekia apie 500-700 eurų, gali augti iki 2 tūkst. eurų, priklausomai nuo to, koks automobilis ir kokie padaryti nuostoliai.

Visgi kur kas didesnius nuostolius skaičiuoja žmonės, patekę į eismo įvykį, kai nuvažiuojama nuo kelio į griovį, atsitrenkiama į medį ir panašaus pobūdžio. Dažniausiai tokie įvykiai nutinka rajoniniuose keliuose, kur dar nesidarbuoja barstytuvai , o žmonės vis tiek važiuoja nesisaugodami, lyg tai būtų vasaros kelias. Jei tai brangesnis automobilis, nuostolių sumos gali siekti ir 10 tūkst., ir 50 tūkst. eurų sumas“, – sako A. Juodeikis.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas perspėja, kad itin svarbu įsivertinti tai, jog įgūdžiai yra primiršti, visuomet prireikia laiko, kol priprantama prie slidžių kelių, blogo matomumo, ilgesnio stabdymo kelio nei iki pirmojo sniego ir ledo.

„Žinoma, dar kartą norisi priminti ir tai, jog visi vairuotojai jau turėtų būti pasikeitę padangas iš vasarinių į žiemines. Draudimas negalios, jei eismo įvykio priežastis bus dėl nepakeistų padangų.

Taip pat būtina pasirūpinti geru matomumu, pasilikti daugiau laiko kelionei nei įprastai, ypač kai tik iškrenta pirmasis sniegas. Tuomet daugiau tikimybės, jog pavyks išvengti nelaimingų eismo įvykių“, – sako Artūras Juodeikis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist