Lietuvos naujienos

Per Sausio 13-osios minėjimą protestuotojai bandė nušvilpti Seimo vadovę ir premjerę

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, minint 31-ąsias Sausio įvykių metines vadovų kalbas nustelbė valdžios veiksmais nepatenkintų protestuotojų šūksniai ir švilpimas.

Lietuvos šeimų sąjūdžio sukviesti žmonės kėlė triukšmą: šaukė „Gėda“, švilpė, pūtė signalines dūdas, mušė būgnus. Rankose jie laikė valstybės vėliavas, plakatus „COVID diktatūrai – ne“, „Tauta bunda“.

Jie neatsižvelgė į renginio vedėjo prašymą gerbti laisvės gynėjų atminimą.

 

„Jeigu negerbiate susirinkusiųjų, bent jau gerbkite žuvusiųjų atminimą“, – prašė Gintaras Mikalauskas.

Daugiausia triukšmo kelta kalbant Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir premjerei Ingridai Šimonytei, Seimo Laisvės kovų ir valstybinės istorinės atminties komisijos pirmininkei Paulei Kuzmickienei.

Kalbėdama apie kovą už laisvę ir jos pasiekimus, Vyriausybės vadovė, kreipdamasi į piketuotojus, teigė, jog tai, kad šiuo metu jie gali švilpti yra būtent kovos už laisvę padarinys.

 

Švilpta ir rėkauta kalbant ir Laisvės premijos laureatei, vienai iš „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ bendradarbių vienuolei Bernadetai Mališkaitei.

Jai kalbant apie laisvės svarbą ir sakant, jog laisvės nebūna be moralės, protestuotojai švilpė, šaukė „Kas meluoja, tas ir vagia“.

Kalbant prezidentui Gitanui Nausėdai protestuotojai elgėsi ramiau.

 

Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja informavo BNS, kad Nepriklausomybės aikštės prieigose susirinkę apie 2,5 tūkst. žmonių, sulaikytų asmenų kol kas nėra. Minioje yra ir nemažai žmonių, atėjusių ne protestuoti, o atiduoti pagarbą laisvės gynėjams.

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius teigė, kad žmonės ketvirtadienį į Nepriklausomybės aikštę atvyko išreikšti protestą „prieš privalomą testavimą darbuotojų lėšomis, galimybių pasą“, taip pat protestuotojai reikalauja atstatydinti Vyriausybę.

„Mes atvažiuojame į Sausio 13-osios minėjimą, o paskui, pasibaigus minėjimui, prie palapinės, kur vyksta ilgalaikė protesto akcija ir mums išduotas leidimas, gal ten susirinks žmonės“, – teigė jis.

 

Prie Seimo sustiprintos policijos pajėgos, rūmų prieigos aptvertos specialiomis metalinėmis tvorelėmis.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės agresiją Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
18 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas

Visa šita istorija tėra valdžios atspindis realybės veidrodyje.

Arūnas

Ištrauka iš Lietuvos Kontitucijos: Lietuvos piliečio veikimas prieš Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką yra traktuojamas kaip nusikaltimas ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Dabar klausimas, kada mes tiesime tuos prorusiškus mitinguotojus?

Rewght

Tikrai, kaip jie drįsta nušvilpti KGB paveldą

Arūnas

Dabartinis KGB bando nušvilpti buvusį? nesiriša. Išgerk kavutės. Ir liaukis gerti vodkę.

Artūras

Mes visada žinojome, kad yra daug laisvės ir demokratijos priešų, pasiruošusių tėvynę išduoti pirmai progai pasitaikius, bet man bjauriausia, kai jie apsimeta patriotais, įsisuka i vėliava, ir tada reikalauja atšaukti demokratiškai išrinkta seimą.

Rokas

Labai norėčiau, kad darbdaviai, kurie tarp šitų vatnikų pamatys savo darbuotojus juos atleistų iš darbo. Nes ką jie veikia darbo metu klausimas. Na, aiškų retas matyt darbą turintis. Tikri patriotai – mokesčių nemoka, bet reikalauja pašalpų. Tipinis sovietinio mankurto palikimas..duok šlapenkės ir vodkės jie eis prieš visus, kus pratatysi ir kur paduosi plakatą. Gaila ne šiuos bukagalvius tankai traiškė, bent kažkur rusas bųtš buvęs naudingas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button