Visuomenėje kilus susirūpinimui, jog vykdant „Neringos“ viešbučio rekonstravimo darbus gali būti pažeistas restorano išskirtinis interjeras, Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus specialistai pirmadienį, birželio 4 d., nuvyko į vietą ir patikrino esamą situaciją.

Specialistai patikino, kad restorano patalpose (vestibiulyje ir 3 salėse) šiuo metu nevykdomi jokie statybos ar tvarkybos darbai – restorano interjero tvarkybos darbų projektui yra išduotos sąlygos ir jį parengus, tvarkybos darbų projektas bus pateiktas peržiūrėjimui ir tvirtinimui.

Kultūros vertybių registre įrašyto viešbučio „Neringa“ pastato (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 15902) daugiausiai vertingųjų savybių yra restorano interjere: restorano trijų salių ir vestibiulio tūrinė erdvinė kompozicija, išplanavimas bei interjerų visumos sprendiniai. Taip pat įvardintos architektūrinės detalės, prie kurių priskiriama scenos pakyla didžiojoje restorano salėje, šviestuvai, bufeto-baro tipas, dekoratyvinio baseinėlio su stiklo skulptūra tipas, sienų ir grindų apdailos tipai ir kt.

Vieni įspūdingiausių interjero elementų yra Vlado Jankausko ir Vytauto Povilaičio sieninė tapyba „Neringa ir Naglis“, Juozo Kėdainio bareljefas „Neringa“. Įvardinti vertingi elementai šiuo metu yra nepažeisti, kai kurie uždengti siekiant apsaugoti nuo dulkių ir turės būti išsaugoti atliekant tolimesnius viešbučio tvarkybos darbus.

Šiuo metu vykdomas viešbučio „Neringa“ rekonstravimo darbų projektas. Viešbučio išorės vertingoji savybė yra nurodyta Gedimino pr. fasado centrinė simetrinė kompozicija. Patvirtintame projekte fasado tvarkybos darbai atliekami siekiant suvienodinti viešbučio dešinę ir kairę pusę, tokiu būdu išlaikant vertingą fasado simetrinę kompoziciją. Dėl kitų viešbučio pastato rekonstravimo darbų atitikimo paveldosaugos reikalavimams vykdomas tolimesnis tyrimas.

Dabar vykdomi darbai pagal 2017-05-19 Viešbučio su restorano patalpomis Gedimino pr. 23, Vilniuje rekonstravimo projektą (registracijos Nr. GTV-713) ir 2018-04-12 Viešbučio su restorano patalpomis Gedimino pr. 23, Vilniuje rekonstravimo projekto laidą A (registracijos Nr. GTV-442).

Straipsnio autorius: Kultūros paveldo departamentas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist