Lietuvos veiksmus įgyvendinant nuo karo ir kitų nelaimių nukentėjusių valstybių atstatymo paramos iniciatyvas nuo šiol koordinuos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūra, iš Aplinkos ministerijos taip pat perimanti pažangos ir plėtros skatinimo statybose politiką.

Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) Vyriausybė trečiadienį suteikė įgaliojimus imtis lyderystės padedant atstatyti karo nuniokotą Ukrainos infrastruktūrą bei statinius.

Agentūra aplinkos ministro nustatyta tvarka nuo šiol pripažins užsienyje įgytas statybos inžinieriaus profesines kvalifikacijas. Tai turėtų paskatinti aktyvesnį bendradarbiavimą su kitomis ES valstybėmis, Ukrainos nacionalinėmis institucijomis, verslu.

SSVA taip pat sieks, kad būtų užtikrintas efektyvus statybų skaitmeninimas, diegiama statinio gyvavimo ciklo modeliavimo sistema, skatins medienos ir kitų atsinaujinančios kilmės organinių medžiagų naudojimą statinių konstrukcijose. Taip tikimasi didinti Lietuvos statybos sektoriaus konkurencingumą, sudaryti prielaidas inovacijų kūrimui.

„Vykdant perduodamas funkcijas SSVA numato laikytis pagrindinės misijos, dėl kurios ir buvo įkurta. Statomi, renovuojami bei remontuojami pastatai turi būti tvarūs ir energetiškai efektyvūs, o statybose naudojamos kokybiškos bei kaštų prasme optimalios technologijos. Visi mūsų šalies pastatai ilgainiui turi atitikti nulinį energijos suvartojimo lygį“, – teigia Aidas Vaičiulis, SSVA direktorius.

Anot jo, tokių pačių tikslų numatoma siekti atstatant karo bei stichinių nelaimių paveiktas zonas. Šiuo metu Ukrainoje vyksta parengiamieji darbai bei konsultacijos dėl šalies atstatymo po karo.

Vyriausybė agentūrai taip pat pavedė prižiūrėti, ar statybos dalyviai, pastatų energinio naudingumo sertifikavimo ekspertai atitinka kvalifikacinius reikalavimus. Be to, ji prižiūrės statybos produktų eksploatacinių savybių pastovumą vertinančias ir tikrinančias bandymų laboratorijas, sertifikavimo, techninio vertinimo įstaigas.

Kartu sprendžiama ir kita problema – Lietuvoje nėra subjektų, kurie įgyvendintų valstybės statybos sektoriaus pažangos ir plėtros skatinimo politiką, o tai stabdo svarbių iniciatyvų įgyvendinimą. SSVA nuo šiol inicijuos diskusijas, užtikrinant pokyčių įgyvendinimą ir valdymą, konsultuos suinteresuotus subjektus.

Numatyta, kad SSVA atliks tyrimus, analizes, reikalingas visuomenei aktualiems politiniams sprendimams statybos srityje priimti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

33 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.