Lietuvos naujienos

Parlamentaras siūlys, kad ant automobilių valstybinių numerių atsirastų Vyčio ženklas

Seimą pasieks siūlymas, kad ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinių numerių atsirastų Valstybės herbo (Vyčio) ženklas.

Antradienį Seimo narys Andrius Kupčinskas ketina pateikti Seimui tai numatančias Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo pataisas.

Pasak jo, nuo 2018 m. išduodamuose automobilių valstybinių numerių ženkluose nebeliko šaltuoju būdu išspaustų apskritimų – techninės apžiūros galiojimo lipduko ir hologramos, kuri buvo viena iš numerio ženklo apsaugos priemonių.

 

A. Kupčinsko nuomone, šiuo metu likusią tuščią vietą (tarp raidžių ir skaičių) ant automobilių valstybinių numerių būtų galima tinkamai užpildyti Lietuvos Respublikos herbo – Vyčio – simbolika. “Lietuvos valstybės herbas gali būti naudojamas ant automobilių valstybinių numerių. Teigiamas rezultatas – savo šalies reprezentacija ir simbolikos puoselėjimas”,- sako parlamentaras.

Projektą parengęs A. Kupčinskas sako, kad tai būtų viena efektyviausių valstybės reprezentacijos priemonių, kuria jau pasinaudojo ir pasirinko tokios ES šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Austrija ir Vokietija bei kitos ne ES šalys (Šveicarija ir t.t.).

Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta Lietuvos valstybės herbo naudojimo nuostata, kad be pamatinio valstybės herbo naudojimo Lietuvos Respublikos prezidento vėliavoje, Lietuvos kariuomenės vėliavose, Konstitucinio Teismo teisėjų herbiniuose ženkluose, asmens tapatybės kortelėse, vairuotojo pažymėjimuose ir kt., Lietuvos valstybės herbas gali būti naudojamas Lietuvos banko blankų dokumentuose, herbiniame antspaude, iškaboje, antraštiniuose puslapiuose ir leidiniuose; ant pinigų; krašto apsaugos sistemos karių ir statutinių valstybės tarnautojų uniformų skiriamuosiuose ženkluose; ant pašto ženklų.

 

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sutinku

Labai gerai.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button