Neretai parduotuvėje apsilankę žmonės susimąsto, kas būtų, jei netyčia užkliudyčiau ir sudaužyčiau butelį ar sugadinčiau kitą prekę? Didžiųjų Lietuvos prekybos tinklų atstovai kone vienbalsiu sako – kol veiksmas yra netyčinis, žalos atlyginti nereikia. O kas grėstų, jei prekę sugadini tyčia?

Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė yra sakiusi, kad prekybos tinklas klientų neprašo atlyginti padarytos žalos, jei asmuo sudaužo prekę netyčia. Tačiau imantis tyčinų veiksmų gali būti prašoma susimokėti. L. Skersytė tuokart sakė, kad atvejų, kuomet būtų prašoma atlyginti žalą, kol kas nepasitaikė. 

„Jei pirkėjas padaro prekybos tinklui netyčinę žalą, kaip pavyzdžiui, sudaužo tam tikrą produktą ar gėrimą, žalos atlyginti nėra reikalaujama. Atlyginti žalą būtų galima reikalauti tik tuo atveju, jei ji būtų padaryta tyčia, tačiau tokių atvejų kol kas nepasitaikė“, – kalbėjo L. Skersytė. 

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis pastebėjo, kad taros sudaužymų pasitaiko retai. Tiesa, tačiau jei taip nutinka, kiekvienas atvejis vertinamas individualiai ir laikomasi to paties principo – atlyginti žalą reikia tik tada, kai veiksmas padaromas tyčia. 

„Taros sudaužymų pasitaiko retai. Dėl atlyginimo, viskas priklauso nuo situacijos. Yra kameros, kurios užfiksuoja įvykius. Jei žmogus netyčia sudaužo, tikrai nereikia padengti prekės kainos.

Sudaužymų dažniausiai pasitaiko su tais gėrimais, kurie yra pakuotėse, tai yra su alaus buteliais, nes pasitaiko, kad būna sugadinta pakuotė, iš kurios iškrenta butelis.

Kartais sudaužoma dėl darbuotojų neatidumo, kartais jie pastato netinkamoje vietoje. Bet jei žmogus tyčia ima į rankas butelį ir meta, tai jau tyčinis veiksmas, už kurį reikia atlyginti. Jei girtas žmogus sudaužo, vėlgi, žiūrime pagal situaciją. Jei žmogus išgėręs, bet adekvatus, pastovintis ant kojų, ateina apsipirkti, niekas to padaryti jam netrukdo.

Klientams svarbiausia atminti, kad jei veiksmas padaromas netyčia, tai tikrai nereikia pergyventi, kad reikės atlyginti žalą“, – tuokart kalbėjo D. Ryliškis.  

Panašios pozicijos laikosi ir prekybos tinklas „Iki“, kurių darbuotojai atsižvelgia į tai, ar klientas prekę sugadina piktybiškai, ar netyčia. 

„Jeigu tai nepiktybinis [klientas], neprašome, jeigu piktybinis, tada su apsaugos pagalba kviečiame policiją“, – atsakyme tv3.lt rašė „Iki“ atstovai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.