alėdų kosminė stotis, Pakruojo dvare prieš savaitę duris atvėręs įspūdingas žiemos festivalis, šiemet siunčia svarbią žinią: švęsti galime taip, kad gamta mumis didžiuotųsi. Kelių hektarų teritoriją užimanti vandenynų gelmių instaliacija kviečia lankytojus tapti herojais – gamtos gelbėtojais.

„Gyvendami, kurdami, švęsdami ir džiaugdamiesi mes nuolat vartojame, o darydami tai neatsakingai galime rimtai pakenkti savo pačių aplinkai, gamtai. Norime kalbėti šia tema, nes žinome, kad mūsų lankytojai – itin sąmoningi, atsakingi ir rūpestingi žmonės, kurie tikrai išgirs mūsų žinutę“, – sako festivalio „Kalėdų kosminė stotis“ organizatoriai.

Po gelmes keliauti ir su jų gyventojais susipažinti kviečianti spalvinga šviesos skulptūrų instaliacija skirta ne vien džiaugsmui ir susižavėjimo šūksinams kelti. Joje įskūrusi 9 metrų aukščio pabaisa primena, kad viskas, kuo šiandien gėrimės, gali netrukus išnykti. Ji pasakoja  užterštų vandenynų istoriją bei kviečia tapti jų gelbėtojais: rūšiuoti atliekas, rinktis atsakingai.

„Todėl ir savo dvaro puošmenų kuo daugiau stengiamės gaminti vietoje bei užtikrinti, kad kiekvienas gaminys būtų daugkartinio panaudojimo, o bet kokias atsirandančias atliekas – atsakingai išrūšiuoti“, – sako organizatoriai.

Dar vienas tvarus ir savyje svarbią žinią talpinantis šių metų sprendimas – išskirtiniai lazerių šou. Artėjant didžiosioms metų šventėms, Kalėdų kosminė stotis rodo pavyzdį, kad lazeriai – kur kas tvaresnė, tačiau nė kiek ne mažiau įspūdinga alternatyva orą sunkiosiomis dalelėmis ir metalais teršiantiems fejerverkams.

„Tvarios ir atsakingos šventės tikriausiai yra geriausia dovana, kokią šiemet galime įteikti Žemei bei visai Visatai. Apie tai, kad saugoti turime ne tik savo planetą, bet ir visą mus supančią begalybę, primena kita – kosmoso instaliacija, kurioje svečius iš arti supažindiname su Saulės sistema ir tolimiausiomis galaktikomis“, – sako Pakruojo dvaro komanda.

Festivalio organizatoriai tvarų sprendimą pasirinko ir Kalėdų atmosferai renginyje kurti. Vos įžengusius į dvaro teritoriją lankytojus pasitinka dešimtys eglučių, kurios buvo nukirstos kaip biokuras, tačiau Pakruojo dvaro komanda paprašė leisti prieš sudeginant jomis pradžiuginti dešimtis tūkstančių žmonių iš visos Lietuvos ir Latvijos.

„Visas šias žinias skelbiame festivalyje, nes norime, kad mintis apie meilę gamtai lydėtų mūsų lankytojus visos šventės metu. Taip ir sau kiekviename žingsnyje primename, kad turime elgtis atsakingai“, – sako organizatoriai.

Atidaryme – gausu staigmenų

„Savo svečiams norėjome pasiūlyti visapusišką patirtį: sujungti teatrą, šou elementus, muziką ir šviesas bei Kalėdų dvasią. Tai – sudėtinga užduotis, todėl prie 50-ies festivalį organizavusių žmonių komandos pakvietėme prisijungti kompozitorių Leoną Somovą, auksiniu scenos kryžiumi apdovanotą šviesų dailininką Vilių Vilutį ir kitus pripažintus profesionalus”, – teigia žiemos festivalio organizatoriai.

Pagrindiniu iki sausio vidurio kiekvieną savaitgalį vyksiančio festivalio akcentu tapo kosmosas. Pasijusti tarsi klajojant po Visatą leidžia ne tik įspūdingo dydžio šviečiančios skulptūros, bet ir Visatos susikūrimo istoriją pasakojantys dangų virš dvaro nudažantys lazerių ir šviesų šou, kaskart sutraukiantys šimtus lankytojų prie pagrindinės renginio scenos.

„Šio festivalio išskirtinumas: gyvybė. Jo erdvės – kupinos veiksmo, pasirodymus rengia aktoriai ir animatoriai, vyksta įspūdingi lazerių ir ugnies šou, emociją kuria unikali muzika, laiškus seneliui rašyti padeda ir įvairiausių amatų moko nykštukai, pagrindinėje scenoje vyksta įvairūs pasirodymai. Tai – ne dar vienas gražus skulptūrų parkas, o tikra šventė“, – sako organizatoriai.

Didžiausias kosminis festivalis Baltijos šalyse iki pat sausio vidurio svečių laukia kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, o šventiniu laikotarpiu tarp Kalėdų ir Naujųjų metų – kasdien.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist