Lietuvos naujienos

Pabradės poligone vyko kasmetinės geriausių pėstininkų varžybos

Rugsėjo 14-16 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone vyko Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybos. Iš renginyje dalyvavusių Lietuvos ir sąjungininkų šalių komandų sėkmingiausiai užduotis įvykdė bei pereinamąją nugalėtojų taurę šiemet iškovojo KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai savanoriai.

Kasmet vykstančiame renginyje buvo vertinamas karių gebėjimas vykdyti paskirtas užduotis pagal nustatytus reikalavimus, stiprinamos pajėgų tradicijos ir plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas. Dešimtą kartą vykusias varžybas organizavo Juozo Lukšos mokymo centras, varžyboms vadovavo Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis.

Išskirtinės ištvermės ir jėgų pareikalavusiose varžybose šiemet dalyvavo devyni Sausumos pajėgų padalinių skyriai: trys Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“  skyriai, du Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ skyriai, trys Krašto apsaugos savanorių pajėgų skyriai, vienas Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono skyrius. Taip pat Belgijos, Čekijos, Nyderlandų, Norvegijos, Vokietijos ir du JAV karių skyriai iš Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų vienetų.

 

Geriausi Sausumos pajėgų pėstininkai šiemet rungėsi vykdydami įvairias individualias ir mažų padalinių taktikos užduotis: naudojo topografines žinias, reagavo į kontaktą su priešiškomis pajėgomis, atliko kovinius šaudymus, šturmavo pastatus, suteikinėjo pirmąją pagalbą ir transportavo sužeistuosius, įveikė gamtines ir dirbtines kliūtis, naudojo radijo ryšio procedūras, varžėsi kovinės savigynos, ginkluotės ir kitose rungtyse.

„Varžybos parodė, kad motyvuoti, turintys puikius įgūdžius ir vedami gerai parengto lyderio, pėstininkų skyriaus kariai gali įvykdyti bet kokią jiems skirtą užduotį. O kad nugalėtų, privalo būti ne tik greiti, bet tikslūs ir sumanūs”, – sakė Sausumos pajėgų vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Darius Masiulis.

Šiose varžybose dalyvaujantys skyriai yra sudaryti iš 8 karių: skyriaus vado, vyriausiojo šaulio, taikliojo šaulio, kulkosvaidininko, kulkosvaidininko padėjėjo, šaulio gelbėtojo ir dviejų šaulių. Kariai varžybose naudoja jiems priskirtą ginkluotę ir žygio ekipuotę.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai šias varžybas laimėjo jau ne pirmus metus iš eilės. Antroji ir trečioji vieta šiemet taip pat atiteko savanorių komandoms. Geriausiai iš užsienio šalių karių šį kartą pasirodė norvegai, užėmę ketvirtąją vietą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button