Nuo birželio 30 d. iki liepos 6 d. sostinėje vykstant Lietuvos Šimtmečio dainų šventei „Kad giria žaliuotų“ keisis viešojo transporto trasos ir eismo tvarkaraščiai. Sostinėje numatyta daugiau nei 50 papildomų viešojo transporto priemonių. Bus organizuojami ir specialūs renginių maršrutai, ilgiau važinės kai kurie autobusai bei troleibusai: Birželio 30 d. – iki 1 val. nakties / Liepos 2, 3 ir 5 d. – iki 2 val. nakties / Liepos  6 d. – iki 3 val. nakties. Viešajame transporte galios įprasti viešojo transporto bilietai. Tomis dienomis numatomi ir eismo ribojimai. Plačiau JUDU.

 Nuo liepos 1 d. keičiasi UAB „Vilniaus vandenys“ mėnesinio mokesčio įkainiai. Mėnesiniu mokesčiu yra vadinama geriamojo vandens apskaitos prietaisų ir nuotekų apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatavimo užmokesčio paslaugų kaina. Butų gyventojams tarifas padidės nuo 0,80 iki 0,85 Eur su PVM. Individualių namų gyventojams tarifas padidės nuo 0,66 iki 0,71 Eur su PVM. Šį sprendimą patvirtino Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Daugiau apie mėnesio mokesčio įkainio pokyčius nuo liepos 1 d. rasite „Vilniaus vandenų“ svetainėje.

Nuo liepos 1 d. reikės registruoti individualių nuotekų išvežimo faktą. Aplinkos ministerija informavo vandentvarkos įmones, kad nuo liepos 1 dienos jos galės priimti nuotekas iš nuotekų vežėjų tais atvejais, kuomet bus pateikti duomenys Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje (NTIS). Nuo šių metų pradėjusioje veikti informacinėje sistemoje nuotekų vežėjai turi registruoti nuotekų išvežimo faktą iš individualių nuotekų tvarkymo įrenginių. Tačiau, kol NTIS tinkamumo eksploatuoti aktas nebuvo priimtas ir paskelbtas Registrų ir valstybės informacinių sistemų registre, vandentvarkos įmonėms buvo leidžiama priimti nuotekas iš vežėjų ir neužregistravus nuotekų paėmimo fakto NTIS. Dabar NTIS tinkamumo eksploatuoti aktas parengtas, numatoma, kad artimiausiu metu jis bus patvirtintas ir paskelbtas Registrų ir valstybės informacinių sistemų registre. Todėl jokių išimčių nuotekų vežėjams nebebus taikoma.

Didžiąją dalį pacientų pavėžėjimo paslaugų nuo liepos perima Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Iki šiol tuo rūpinosi kiekviena savivaldybė atskirai. Nuo liepos 1 esminis pokytis – pavėžėjimo paslaugos bus teikiamos visoje Lietuvoje. Savivaldybių lygmens pavėžėjimui priskirtas tik hemodializuojamų pacientų pavėžėjimas. Visais kitais atvejais pavėžėjimas yra priskiriamas valstybės lygmeniui. Pavėžėjimo paslaugą galės gauti asmenys, kuriems nustatytas 55 proc. ar mažesnis darbingumo lygis, neįgalumo arba specialiųjų poreikių lygis, ir kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų. Taip pat ji bus teikiama judėjimo sutrikimų turintiems asmenims, 75 metų ir vyresniems žmonėms, kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų. Norėdami gauti šią paslaugą, žmonės turės kreiptis telefonu 1808.

Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įtraukti 2035 vaistiniai preparatai, priklausantys 853 vaistų grupėms. Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra atnaujinamas du kartus per metus, siekiant užtikrinti pacientams gydymą reikalingomis veikliosiomis medžiagomis. Kainyne esančių vaistų skaičius nuolat svyruoja, įtraukiama naujų kompensuojamų vaistų, kai kurių kainyno grupių sudėtis keičiasi dėl visose ES šalyse pasitaikančių laikinų tiekimo sutrikimų, tačiau svarbu, kad kiekvienoje vaistų grupėje pacientai galėtų rasti jų ligai gydyti reikalingą veikliąją medžiagą, vaisto formą ir stiprumą.

Nuo liepos 1 dienos – galimybė derinti karo tarnybą ir studijas. Lietuvos piliečiams, kurie mokosi aukštosiose mokyklose, bus sudarytos sąlygos derinti studijas ir privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimą arba išeiti akademinių atostogų bet kuriuo studijų laikotarpiu ir atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą Karo prievolės ir alternatyvios krašto apsaugos tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. Priimtu įstatymu patikslinti stojimo į aukštąsias mokyklas antrosios konkursinės eilės reikalavimai, kad asmenims, norintiems stoti į aukštąsias mokyklas, būtų paskata iš karto po mokyklos atlikti 9 mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą ir po tarnybos atlikimo jie galėtų stoti pagal antrosios konkursinės eilės sąlygas: į praktinės veiklos patirties trukmę bus įskaitoma ne tik darbo pagal darbo sutartį, savanoriškos veiklos pagal savanoriškos veiklos sutartį, bet ir privalomosios pradinės karo tarnybos, profesinės karo tarnybos ir savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos trukmė.

Nuo liepos 1 dienos – mažesnės elektros kainos. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) gegužės mėn. nustatė elektros energijos rinkos kainą antrajam 2024 m. pusmečiui. Naujoji rinkos kaina, galiosianti nuo liepos 1 d. iki gruodžio 31 d., sieks 8,353 ct/kWh (83,53Eur/MWh) ir bus 14,35 proc. mažesnė nei pirmąjį šių metų pusmetį (9,753 ct/kWh arba 97,53 Eur/MWh). Nauji „Ignitis“ tarifai nuo liepos 1 dienos: populiariausias „Standartinis“ vienos laiko zonos planas antrąjį šių metų pusmetį kainuos 19,7 cento už kilovatvalandę. Tai būtų apie 8 proc. arba 1,7 cento pigiau nei šių metų balandį-birželį galiojanti kaina (21,4 cento už kWh).

Nuo liepos 1 dienos vairuotojams bus išduodami atnaujinti transporto priemonių registracijos liudijimai. Naujo pavyzdžio registracijos liudijime bus atvaizduotas Lietuvos herbas – Vytis, kuris nuo praėjusių metų spalio yra integruotas ir į transporto priemonių registracijos numerio ženklus. Atnaujintoje formoje taip pat nebeliks keleto neaktualių ir perteklinių duomenų, jie bus išdėstyti patogiau, atsižvelgiantį jų aktualumą. Liepos 1 d. „Regitra“ pradės išduoti naujo pavyzdžio transporto priemonės registracijos liudijimo blanką. Iki liepos 1 d. išduoti senojo pavyzdžio registracijos liudijimai liks galioti ir toliau, tad jų klientams keisti nereikės. Taip pat liepos 1 d., keičiantis „Regitros“ juridiniam statusui, bus pakeistas liudijimą išduodančios institucijos pavadinimas – akcinė bendrovė „Regitra“.

Seimas sugriežtino sankcijas už aplinkosaugos pažeidimus – baudos nuo liepos 2-osios bus skiriamos ir gyventojams, ir įmonėms bei jų vadovams. Baudos diferencijuotos pagal pažeidimo pobūdį ir neigiamą poveikį aplinkai, baudos dydis taip pat susietas su gaunama nauda.

Reorganizuotos kolegijos Vilniuje ir Kaune veiklą pradės liepą. Sostinėje Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija prijungiama prie Vilniaus kolegijos. Šis jungimas yra 2023–2024 metų kolegijų reorganizavimo plano dalis. Jame numatyta sujungti apie dešimt įstaigų.

Nuo liepos įsigalios nauji šviesoforų įrengimo reikalavimai, numatantys garsinius signalus, specialių šviesoforo iškvietimo mygtukų sistemą žmonėms su regos negalia, pirmadienį pranešė Susisiekimo ministerija. Anot ministerijos, reikalavimai užtikrins vienodą garsinių signalų ir specialių šviesoforo iškvietimo mygtukų sistemą bei akustinių įrenginių įrengimo tvarką visoje šalyje. Tokie įrenginiai nuo liepos 1 dienos turės būti įdiegti visose naujai įrengiamose ir rekonstruojamose sankryžose bei reguliuojamose pėsčiųjų perėjose.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

90 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate Vilniuje vykusį pirmąjį Braškių festivalį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist