Kovo 1 d. prasideda ne tik pavasaris, bet ir nusimato tam tikri pokyčiai. Kad nepamirštumėte visų numatomų pasikeitimų, trumpai jums primename, kas keisis.

Ryšio numerių priekyje esantį skaičių 8 keisime į 0

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pranešė, kad oficialiai prasideda pirmasis pokyčių telefonų numeriuose įgyvendinimo etapas. Tiesa, kol kas tik techninis ir svarbus ryšio operatoriams.

Šie veiksmai pagaliau leis užbaigti kelis dešimtmečius trukusį procesą, kurį stabdė naudojami skubiosios pagalbos tarnybų trumpieji numeriai, kurių dalis 0 naudojo kaip ryšio numerio pradžią: 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033. RRT atstovė primena, kad pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse.

Ką jau dabar gali pradėti daryti vartotojai – keisti numerių priekyje esantį 8 į tarptautinį kodą +370. Tiesa, 8 bus išjungtas 2025-ųjų metų kovo 1-ąją.

Keičiasi eismas prie Vilniaus oro uosto

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, jog dėl Vilniaus oro uosto prieigose vykdomos eismo schemos pertvarkos, nuo kovo 1 d. iki balandžio 15 d. Vikingų g.–F. Vaitkaus g.–Rodūnios kl. sankryžoje įvedami laikini eismo ribojimai:

  • išvažiavimas į Rodūnios kl. (pietų kryptimi) ties sankryža susiaurėja iki 1 eismo juostos;
  • išvažiavimas į Vikingų g. (šiaurės kryptimi) ties sankryža susiaurėja iki 1 eismo juostos;
  • iš Vikingų g. sankryžoje pirma eismo juosta bus skirta tik posūkiui į dešinę (į F. Vaitkaus g.);
  • iš Rodūnios kl. sankryžoje antra eismo juosta bus skirta tik posūkiui į kairę (į F. Vaitkaus g.);
  • išvažiavime iš oro uosto į sankryžą panaikinama pirma eismo juosta, posūkį į dešinę (į Vikingų g.) bus galima atlikti iš antros eismo juostos, trečia eismo juosta eismas vyks įprastai (tiesiai ir į kairę).;

Darbų zonoje (tiek sankryža) transporto priemonių greitis bus ribojamas iki 30 km/h.

Pėstieji taip pat turėtų būti atidūs, nes nuo kovo 1 d. iki balandžio 15 d. laikinai uždaroma reguliuojama pėsčiųjų perėja vakarinėje sankryžos pusėje (per F. Vaitkaus g.). Šiuo laikotarpiu taip pat bus draudžiama naudotis šaligatviais palei P2 stovėjimo aikštelę.

Regitroje nauja vertinimo kriterijų metodika

Įsigalioja Motorinės transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo kriterijų bei metodų naujas aprašas. Šis aprašas nustato egzaminuojamojo atliekamų veiksmų vertinimo metodiką, bet ne pačią egzamino tvarką (tvarka – egzamino procedūros, eiliškumas, trukmė ir t.t. nesikeičia).

Aprašo pakeitimai daugiausiai apima vertinimo kriterijų ir metodų tikslinimą – vertinimo formuluotės tikslintos, siekiant, kad būtų vienodai ir aiškiai suprantamos tiek egzaminuotojų, tiek ir egzaminuojamųjų. Iš esmės jokių naujų ir papildomų gebėjimų iš vairuotojų reikalaujama nebus.

Šiuo metu VĮ „Regitra“ su pakeitimais supažindina egzaminuotojus, kurie vertina būsimus vairuotojus praktinių egzaminų metu, taip pat – sausio – vasario mėn. vyksta susitikimai su vairavimo mokyklų atstovais, kad su pakeitimais iš anksto galėtų susipažinti būsimus vairuotojus mokantys vairavimo instruktoriai.

Tarpmiestiniuose maršrutuose keleivius su specialiaisiais poreikiais veš tam parengti autobusai

Lietuvoje keleivius pradeda vežti 10 naujų „Volvo“ markės autobusų, kuriuose įrengtos 45 sėdimos vietos, 1 vieta keleiviu su vežimėliu ir dvi vietos keleiviams su specialiaisiais poreikiais. Šiuose tarpmiestiniuose autobusuose Stop mygtukai šalia jiems skirtų vietų bus pažymėti Brailio raštu, be to bus įrengtos garsinės sistemos, kurios praneš apie kelionės laiko pokyčius, sustojimus ir kelionės eigą.

Šiuo metu nusimato tokių autobusų maršrutai iš Vilniaus į Biržus, Joniškį, Kybartus, Mažeikius, Naująją Akmenę, Rokiškį, Šilalę, Šilutę, Tauragę, Zarasus, Nidą ir Šventąją bei grįžtamosios kelionės iš šių miestų į sostinę.

Oficialiai skelbiama motociklininkų sezono pradžia

Su pavasario pradžia prasideda ir motociklininkų sezonas. Vis dėlto verta atminti,  kad vairuodami motociklą, kitų eismo dalyvių galite būti sunkiau pastebimi kelyje, išnirti jiems visai to nesitikint ir sukelti eismo įvykį.

Lietuvos kelių policija prašo nepamiršti, kad sėsdami prie motociklo vairo privalote turėti teisę vairuoti atitinkamos kategorijos motorinę transporto priemonę.

Uždaromi Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktai

Nutarta nutraukti pėsčiųjų ir dviratininkų vykimą per Medininkų ir Šalčininkų pasienio kontrolės punktus, uždrausti keleivių įlaipinimą ir išlaipinimą Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punkte ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punkte, išskyrus išskirtinius atvejus, dėl kurių sprendimą priima Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Reguliarų tarptautinį keleivių vežimą autobusais vykdantiems Baltarusijos ir Lietuvos vežėjams išduodamų leidimų skaičių nuspręsta riboti iki 50 proc.

Primename, kad Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti į Rusiją ir Baltarusiją pastaruoju metu suintensyvėjus Baltarusijos ir Rusijos institucijų priešiškiems ir provokaciniams veiksmams prieš Lietuvos piliečius, jau esančius ar laikinai atvykusius į šias šalis.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

79 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist