Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad atsižvelgus į išaugusį besikreipiančių dėl pajamų deklaravimo užsieniečių – daugiausiai ukrainiečių ir baltarusių, skaičių, Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) pajamų deklaravimo vedlys jau balandžio pradžioje bus ne tik lietuvių ir anglų, bet ir ukrainiečių bei rusų kalbomis. VMI duomenimis, šiuo metu užsieniečiams, gyvenantiems ir/ar dirbantiems Lietuvoje, suteikiama iki 7 kartų daugiau konsultacijų telefonu nei ankstesniais metais.

Kada užsieniečiui reikia deklaruoti Lietuvoje gautas pajamas?

Kalbant apie pareigą pajamas deklaruoti Lietuvoje dirbantiems ukrainiečiams ar kitiems Lietuvoje pajamų gavusiems užsieniečiams, pirmiausia reikia išsiaiškinti ar jis laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, ar ne. Tai padaryti galima įsivertinus nustatytus kriterijus, tokius kaip: ar asmens registruota nuolatinė gyvenamoji vieta mokestiniu laikotarpiu buvo Lietuvoje; ar jo asmenių, socialinių ar ekonominių interesų buvimo vieta mokestiniu laikotarpiu buvo veikiau Lietuvoje nei kitoje šalyje ir pan.

Jeigu į šalį atvykęs ir pernai pajamų Lietuvoje gavęs asmuo laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, pateikti pajamų deklaraciją privaloma tiems, kurie vykdė individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą). Pateikti deklaracijas jiems gali reikėti ir dėl kitų priežasčių, dėl kurių įprastai pajamas privalo deklaruoti nuolatiniai Lietuvos gyventojai: pvz., jei pasinaudojo per dideliu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu (MNPD) ar darbo užmokesčio pajamų suma viršijo 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), pardavė transporto priemonę nuosavybėje neišlaikę 3 metus ir pan.

Jeigu atvykę asmenys laikomi nenuolatiniais Lietuvos gyventojais, kurie vykdė individualią veiklą pagal pažymą, pajamų deklaracijas privalo teikti tik tie gyventojai, kurie gavo iš šios veiklos pajamų.

Šiemet naujovių pajamų deklaravimo procese nėra – praėjusiais metais gautas pajamas gyventojai kviečiami deklaruoti jiems patogiausiu būdu, svarbiausia tai padaryti iki gegužės 2 d. Jei deklaruojamas mokėtinas gyventojų pajamų mokestis (GPM) – jį taip pat svarbu sumokėti iki minėtos datos.

Ką daryti, jei savarankiškai pildant deklaraciją kilo klausimų?

Jei pildant deklaraciją, gyventojams kyla papildomų klausimų, jie gali kreiptis bendruoju VMI telefonu 1882, kur meniu galima pasirinkti konsultaciją anglų arba rusų kalba. Neturint galimybės pajamas deklaruoti per EDS – gyventojai gali tai padaryti paskambinę telefonu 8 5 2191 777, pasirinkus deklaravimo temą deklaruoti pajamas padės VMI konsultantai – taip pat anglų ir rusų kalba.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.