Aplinkos ministerija informuoja, kad dėl su Vietos savivaldos įstatymo pokyčiais, kurie įsigalioja 2023 m. balandžio 1 d., susijusių Statybos įstatymo ir Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimų, savivaldybių merams suteikiami įgaliojimai priimti sprendimus, įgyvendinančius statybos ir teritorijų planavimo klausimus reglamentuojančių įstatymų nuostatas.

Pakeistas Statybos įstatymas numato, kad nuo 2023 m. balandžio 1 d. savivaldybių merai arba jų įgalioti savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai įgyja teisę išduoti specialiuosius reikalavimus, statybą leidžiančius dokumentus, taip pat teisę informuoti gyventojus apie numatomą visuomenei svarbių statinių ir statinių dalių projektavimą.

Statybos įstatymas iki įsigaliojančių pakeitimų suteikė teisę vykdyti šias funkcijas savivaldybės administracijos direktoriams arba jų įgaliotiems savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams.

Tuo atveju, jeigu statybos srityje nurodytas funkcijas vykdys merai tiesiogiai arba įgalios tą daryti savivaldybių administracijų valstybės tarnautojus, kurie iki šiol nėra vykdę šių funkcijų Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“, apie tai būtina informuoti Valstybinę statybos ir teritorijų planavimo inspekciją, kuri suteiks prieigas, reikalingas darbui informacinėje sistemoje.

Atsižvelgiant į Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimussavivaldybių merai nuo šiol priims sprendimusdėl žemės sklypo pagrindinės žemės naudojimo paskirties pakeitimo ir  žemės sklypo naudojimo būdo pakeitimo ar nustatymo, dėl detaliojo plano rengimo pradžios ir planavimo tikslų nustatymo, dėl detaliųjų planų patvirtinimo, dėl kitų detaliajame plane numatytų galimų žemės naudojimo būdų nustatymo, dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų patvirtinimo.

Atkreipiame dėmesį, kad Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimais įtvirtinta, kad savivaldybės meras bendrąjį planą ar savivaldybės dalies bendrąjį planą kartu su šiuose dokumentuose suplanuotai prioritetinei savivaldybės infrastruktūrai vystyti reikalingu preliminariu lėšų poreikiu teikia tvirtinti savivaldybės tarybai. Atkreiptinas dėmesys, kad pirmiau nurodyti Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimai pradedami taikyti, kai naujai išrinktos savivaldybių tarybos susirenka į pirmąjį posėdį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.