Nemažai pašto dėžučių yra apleistos ir netvarkingos. Kodėl jos tokios? Apie tai LNK pokalbis su Lietuvos pašto atstove Deimante Žebrauskaite.

– Kas yra netvarkinga pašto dėžutė? Ar ji būtinai turi būti nauja?

– Ne, tikrai neturi būti nauja. Netvarkinga pašto dėžutė yra ta, kuri yra nerakinama, kuri yra nesandari ir ant kurios laiškininkui sudėtinga identifikuoti jos adresą. Nuosavame name dažniausiai problemos nebūna, nes būna adresas ant namo, bet kai kalbam apie daugiabučius, laiškininkui labai svarbu suprasti, koks yra adresas.

– Šiais laikais, kai daugelio pašto dėžutė yra virtualioje erdvėje, atrodo, kad nebėra aktualios tos fizinės pašto dėžutės. Kiek aktualios tos fizinės pašto dėžutės? Kas siunčia popierinius laiškus?

– Laiškų kiekiai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje mažėja. Bet vis dar yra smulkių siuntų tipas, kuris yra nesekamas, tai visiškai paprasta prekė ar siunta, kuri telpa į pašto dėžutę. Taip pat vis dar užsisako žurnalus ar laikraščius,  prenumeratą. Informaciniai pranešimai iš skirtingų valstybių institucijų, sąskaitos vis dar pasiekia per pašto dėžutę. Prašome visų savo klientų susitvarkyti pašto dėžutes, kad būtų sandarios ir rakinamos iki liepos 1 dienos.

– Kas po liepos 1 dienos laukia tų pašto dėžučių savininkų, kurie nekreipia dėmesio ar tvarkinga ji, ar ne?

– Tam, kad galėtume tvarkingai įteikti smulkias siuntas, prenumeratą, laiškus, prašome tvarkos. Šiuo metu visus informuojame apie tai. O nuo liepos 1 dienos, jeigu pašto dėžutė yra netvarkinga, nesandari ir nerakinama, tai visą pašto korespondenciją teks pasiimti iš pašto skyriaus. Jeigu laukiate prenumeratos, tai žinote, nebus patogu ateiti į pašto skyrių. Dalies, apie ką nežinote, net neateisite pasiimti ir neturėsite galimybės gauti, nes Lietuvos paštas neturės galimybės informuoti, kad tokia siunta yra. Kaimiškose teritorijose būna iki 60 proc. netvarkingų pašto dėžučių.

– O kiek paštas pas save laiko korespondenciją?

– 30 dienų pašto skyriuje turėtų būti visa pašto korespondencija, o prenumeratos 60 dienų, nuo to momento, kada pasiekia pašto skyrių.

– Kodėl paštas negalėtų atsiųsti lapelio ar priminimo, palikti žinutę tam netvarkingos pašto dėžutės savininkui. Net ir registruotai korespondencijai tokie dalykai bus taikomi, pavyzdžiui, teismo laiškams?

– Lietuvos paštas tą ir daro šį mėnesį. Informuoja skirtingais būdais klientus apie poreikį įsirengti dėžutes. Jeigu dėžutės nėra, mes neturim, kur palikto to lapelio. Kartais paliekam po akmenėliu ar už lango, bet tai nėra tikrai tvarus būdas, todėl prašome visų susitvarkyti savo pašto dėžutes. Tuo tarpu registruoti laiškai, juos reikia įteikti į rankas, kad pasirašytų. Jeigu siunta arba laiškas yra iki 2 kg atnešam į namus, jeigu ne, kviečiam į pašto skyrių. Jeigu kalbam apie teismo dokumentus, jie įteikiami taip pat į rankas – pasirašytinai.

– Ar pašto dėžutės dabar brangios? Kokia jų kaina?

– Pašto dėžučių tikrai yra skirtingų. Kainos taip pat skiriasi. Pigiausią pašto dėžutę galima įsigyti iki 10 eurų. Nėra didelė investicija ilgam laikotarpiui. 

– Arba gauti dovanų?

– Taip, tikrai galima gauti dovanų pašto dėžutę. Lietuvos paštas kaip tik paskelbė iniciatyvą „Padovanok pašto dėžutę“. Kviečiame fotografuoti savo ar artimųjų netvarkingas pašto dėžutes, ir siųsti el. paštu – [email protected] arba įkelti socialiniuose tinkluose po šia iniciatyva skirtuose įrašuose iki birželio 13 dienos. Tada paskelbsim nuotraukas viešai ir galės žmonės balsuoti, o 100 daugiausiai surinkę balsų, gaus dovanų pašto dėžutę.

Šaltinis: LNK

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist