Lietuvos naujienos

Netoli Vilniaus: Švenčionyse pražydo įspūdingas laukas

Jeigu kas paklaustų, kur Lietuvoje vešliausios žolės ir žolynai, atsakymas būtų – Švenčionys ir Švenčionėliai. Savo drėgname dirvožemyje gamta čia užaugina rečiausių rūšių gyvūnus, spalvomis prisirpusias pievas ir miškuose karaliaujančius dvimetrinius paparčius.

Švenčionių mieste, Vilniaus gatvėje 50A, (šalia VIADA degalinės) važiuojant keliu Vilnius–Zarasai, neįmanoma nepastebėti nuostabaus levandų lauko.

„Šį gėlių kampelį buvo nuspręsta pasodinti siekiant įkurti dar vieną rekreacinę traukos zoną Švenčionių  rajone. Šioje vietoje levandos pradėtos sodinti 2020 m. Šiuo metu vyksta projekto, levandų lauko, kurio plotas siekia apie 1,5 ha ploto, įgyvendinimas. Jau pasodinta 17 000 sodinukų. Taip pat bus kuriama ir mažoji infrastruktūra: pasivaikščiojimo takai, suoliukai, zonos fotosesijoms. Levandos pasodintos valstybinėje žemėje Švenčionių rajono savivaldybės administracijos lėšomis. Levandų lauko populiarumas auga sulig kiekviena diena“, – rašoma Švenčionių rajono savivaldybės administracijos pranešime.

 

„Prašome visų, besilankančių levandų lauke, laikytis tvarkos, kad būtų išsaugota tai, kas kuriama, kad levandų laukas Švenčionyse džiugintų gyventojus ir miesto svečius. Lauke yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Prašome gyventojus būti pilietiškiems ir pastebėjusiems sodinukų vagystes ar kitus vandalizmo atvejus, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112“, – priduria savivaldybės atstovas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
44 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button