Lietuvos naujienos

Netolerancija – MO muziejaus parodos kūrinio plakatas lauke sugadintas

MO muziejaus į lauką perkeltos parodos „Kodėl taip sunku mylėti?“ vienas iš plakatų buvo sugadintas. Raudonais dažais suniokotas plakatas su vienu iš parodoje eksponuojamų kūrinių – „Gyvenimas kartu“, vaizduojančiu homoseksualią porą.

„MO muziejaus parodose kviečiame kalbėtis visuomenei svarbiomis temomis. Tai yra vienas iš būdų, kaip galime reflektuoti mūsų gyvenamą laiką, diskutuoti probleminiais klausimais. Visas menas yra apie mus – taip pat ir tada, kai demaskuoja temas, su kuriomis vengiame susidurti, kurias norisi nutylėti. Šio parodos plakato su homoseksualia pora sugadinimas tik parodo, kad kai kurie klausimai mūsų visuomenei vis dar yra sudėtingi ir nesame pakankamai brandūs priimti kito“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Kūrinio „Gyvenimas kartu“ autorius Ugnius Gelguda priduria: „Liūdna matyti, jog net ir praėjus šešiolikai metų nuo šios serijos sukūrimo, skirtingi buvimo kartu būdai vis dar yra nesuprantami, smerkiami ir užgniaužiami. Tikiuosi, jog kultūra prisideda prie supratingumo ir atvirumo ugdymo“.

 

U. Gelguda savo kūryboje kelia aktualias temas, kartais ne visiems patogius klausimus, nori kalbėti apie tai, kas nutylima, užmaskuojama. 2004 metais sukurtas fotografijų ciklas „Gyvenimas kartu“ – jautrūs ir subtilūs heteroseksualių, homoseksualių, anksti susituokusių, didelio amžiaus skirtumo šeimų bei porų portretai, kurie tuo metu sukėlė nemažai diskusijų.

Milda Ivanauskienė sako: „2004-aisiais, kai buvo sukurtas šis fotografijų ciklas, kilo ir diskusijų, ir pasipriešinimo. Kūriniai tuo metu buvo pašalinti iš dviejų parodų. Bet vėliau ciklas jau buvo parodytas ne vienoje grupinėje parodoje. Apmaudu, kad dar ir dabar, praėjus 16 metų, matome pasipriešinimo ir homoseksualių porų nepriėmimo apraiškų“.

Šis kūrinys eksponuojamas MO muziejaus parodoje „Kodėl taip sunku mylėti?“. Tai paroda kalbanti šiandien itin aktualiomis temomis, paliečianti ekologinius, politinius, socialinius, empatijos ir nelygybės įvairiose gyvenimo srityse klausimus.

 

„Parodoje keliame klausimą apie santykį su kitu – kodėl mums sunku suprasti, priimti, nesmerkti kitoniškumo. Tuo pačiu tai ir klausimas apie santykį su savimi – kaip priimti save, kaip rasti pusiausvyrą tarp kartais konfliktuojančių vidinių tapatybių. Manau, kad pastarasis įvykis tik dar kartą įrodo, kaip svarbu yra kalbėti tokiomis temomis ir jas kelti į paviršių“, – priduria Milda Ivanauskienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
52 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jog

Nieko keisto kai tiek visokio plauko balvonų slampinėja visur.

neantanas

Antipideristų išpuolis

123

gericiausiai pidarastu ispuolis ir buvo, nes tik pidarastai gadina viska

Andrius

Ot vandalai :)))))))))

Doncia

Pritariu sugadinimui 🙂 nesinorėti vaikų tvirkinti tokiais plakatais

Tas kurio nemėgsti

Žinai ką… Pažystu ir pats esu gėjus. Matau jų daug, nei vieno iš jų nematau kaip vaikų tvirkintojo, bet iš kitos pusės… Aš labai daug girdėjau kunigų kurie tvirkiną vaikus, tiesa sakant net nereikia eit ir prie kunigų… Turbūt jūsų vertinimu tie padorus žmonės tvirkina vaikus, o ne tie gėjai.

Šimašius

Argi ne faktas, kad tarp homosekų kas dešimtas – pedofilas? Kunigai – kita to paties iškrypimo pusė. Tik priežastis kita – celibatas. Tai yra liga.

Jonas

Iš kur traukiate tokius faktus ponas? Iš močiutės?

Rokas

na, kad Lietuvoje gyvena daug urodų manau mato ne vienas. Labai liūdna, kad šalis atrodytų tiek metų nepriklausoma, o vis tiek ruso mentaliteto. Žmonės pilni pykčio, neapykantos, pagiežos, pavydo ir supratimo kaip turi visi gyventi, nes jis matai dulkina boba, vėliau kiek jai per snukį patriūbina, bet nu normalus bačrūras. Aišku dar reikėtų pasedėti kokioj zonoj, nes kitaip koks tu vyras. Ką gi, URĄ. Toliau gyvenam sovietyne.

Dron

Gaila taves, pas tave pati ziuriu mintalitetas ne ka geresnis, o pydaru nereik reklamuot, tai yra psihiskai nesveiki zmones.
Pats trbt toks ir esi jaigu uzstoji… tai uzsidaryk namie, ir daryk ten ka nori, niekas tau nk nepasakys, nereik reklamuot sitos nesamones….

Tas kurio nemėgsti

Man atrodo tu nesupranti ką reiškia menas…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button