Labdaros ir paramos fondui „Mamų unija“ įteikta beveik 26 tūkst. eurų vertės parama. Ją fondui skyrė restoranų tinklas „McDonald‘s“, šių metų lapkritį įgyvendinęs jau 15-tą kasmetinę labdaros iniciatyvą „McHappy Day“.

Visos šios lėšos bus skirtos naujo Vaikų onkologijos pagalbos centro Vilniuje įrengimui – už jas centre bus įrengta viena iš 10 šeimos apartamentų tipo palatų.

„Šiemet nusprendėme suvienyti jėgas kovai su vėžiu ir padedami mūsų pirkėjų Lietuvoje prisidėti prie unikalaus šalyje Vaikų onkologijos pagalbos centro įkūrimo. Vos mėnesį trukusios akcijos rezultatai iš tiesų nustebino – per šį laikotarpį mums pavyko surinkti daugiau kaip 25,5 tūkst. eurų. Už juos centre įrengsime vieną iš onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimos nariams pritaikytų palatų – aprūpinsime ją ne tik reikalinga įranga, bet ir buitine technika, baldais, kitu kasdieniam šeimos gyvenimui reikalingu inventoriumi, kad mažieji centro pacientai gydymo proceso metu galėtų būti su visa šeima“, – sakė restoranų tinklo „McDonald‘s“ valdymo vadovė Lietuvoje Loreta Žemaitė.

Vos mėnesį trukusios akcijos rezultatai iš tiesų nustebino – per šį laikotarpį mums pavyko surinkti daugiau kaip 25,5 tūkst. eurų.

Pasak labdaros ir paramos fondo „Mamų unija“ projektų vadovės Dalios Valatkevičienės, toks centras Lietuvoje kuriamas pirmą kartą, o imtis šio projekto paskatino užsienio šalių praktika. „Šalies gydytojai ir gydymo įstaigos nuolat deda pastangas kovodami su vaikų onkologinėmis ligomis. Vis tik, gydymo proceso metu labai svarbus ir nuolatinis šeimos bei artimųjų palaikymas ir buvimas šalia. Deja, šiandien situacija Lietuvoje tokia, jog gydymo metu su savo atžala nuolat ligoninėje gali būti tik vienas iš tėvų, tuo tarpu kitiems šeimos nariams tenka gyventi atskirai, kas ypač sudėtinga daugiau vaikų auginančioms ir mažesniuose miestuose gyvenančioms šeimoms. Dėl to ėmėmės pirmojo šalyje Vaikų onkologijos pagalbos centro projekto, kurio tikslas – suteikti vietą tokioms šeimoms gydymo metu gyventi kartu ir gauti visą reikalingą informaciją bei pagalbą“, – sakė D. Valatkevičienė.

2018 metais planuojamame atidaryti centre įsikurs vaikų onkologinių ligų informacijos centras ir 10 mini apartamentų šeimos namai, pritaikyti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų slaugymui ir jų šeimų buities poreikiams, taip pat reabilitacijos centras. Pastarajame bus įrengta sporto ir kineziterapijos salė, specialus neįgaliesiems pritaikytas baseinas, reabilitacijos patalpos, pritaikytos psichologinės, dvasinės, meno, muzikos ir šviesos terapijai. Taip pat, įrengta oranžerija, kurioje bus galima auginti daržoves ar vaistažoles.

Prisidėti prie šios iniciatyvos įgyvendinimo galėjo visi norintys „McDonald‘s“ lankytojai Lietuvoje, įsigydami specialias akcijos palaikymo tatuiruotes.

Kasmetinė labdaros iniciatyva „McHappy Day“ Lietuvoje įgyvendinama nuo 2001 m. ir vyksta jau 15-tus metus iš eilės. Per visus šiuos metus iniciatyvos tikslams įgyvendinti paaukota beveik 150 tūkst. eurų. Už surinktas lėšas nupirkta įvairios medicinos diagnostikos ir gydymo įrangos vaikų gydymo įstaigoms, atnaujinti 2 vaikų dienos centrai Vilniuje ir Kaune, mokykloms padėta įsigyti trūkstamų knygų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.