Lietuvos naujienos

Moterų balsavimo teisės šimtmečio proga Prezidentė moterims linki kalbėti garsiai ir auginti pasitikėjimą savimi

Minint moterų balsavimo teisės šimtmetį, pradedamas socialinis projektas „Tegul tavo balsas būna girdimas!“, kurio tikslas – skatinti lyčių lygybę Lietuvoje, padrąsinti moteris garsiai kalbėti dėl savo teisių tiek darbo, tiek šeimos aplinkoje.

Lapkričio 2-ąją sukanka šimtas metų, kai moterys iškovojo balsavimo teisę ir Lietuva tapo viena pirmųjų Europos šalių, suteikusi balsavimo teisę moterims. Į Steigiamąjį Seimą 1920 m. buvo išrinktos penkios moterys, o pirmajam posėdžiui pirmininkavo Gabrielė Petkevičaitė-Bitė.

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikindama su šia reikšminga data sako, jog moterys ne veltui išsikovojo balsavimo teisę. “Šiuolaikinės moterys gali būti įtakingos, drąsios ir jų balsai turi skambėti taip, kad juos girdėtų visi. Auginkime pasitikėjimą savimi.”, – ragina valstybės vadovė.

 

Pasak projekto partnerio „TV3“ vadovės Lauros Blaževičiūtės, šiandien sunku įsivaizduoti, jog moterys prieš šimtą metų balso teisės vis dar neturėjo. Ji skatina nepamiršti, jog tik kalbant kartu, vieningai, galima tikėtis to, jog moterys iš tiesų bus girdimos ir pasieks realių pokyčių.

Partnerio „Žmonės“ žurnalo vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė įsitikinusi, kad šią įsimintiną datą būtina paminėti tinkamai, o moterys turi būti girdimos. „Jos, kaip ir prieš 100 metų, taip ir dabar turi ką pasakyti, ko siekti ir ką ginti“, – teigia ji.

 

“Ši data labai svarbi tiek moterims, tiek vyrams, nes lygios teisės bus realybė tik tuomet, kai kartu ieškosime sprendimų”, – sako „JCDecaux Lietuva“ generalinė direktorė Žaneta Fomova.

“Šiuo socialiniu projektu siekiame paskatinti moteris imtis pokyčių jau šiandien – išdrįsti paprašyti didesnio atlyginimo, nebijoti sėsti į pirmąją eilę prie derybų stalo, nebijoti garsiai išreikšti savo nuomonę ir požiūrį, drąsiai kalbant apie rūpimus klausimus, socialines, lyčių lygybės problemas”, – pasakoja moterų lyderystės projekto „Go Forward!“ vadovė Jurga Tapinienė.

Į balsavimo teisės šimtmetį dėmesį atkreips lauko reklamos, radijo ir televizijos vaizdo klipai, specialūs straipsniai. Šio socialinio projekto partneriai – TV3, žurnalas “Žmonės”, “JCDecaux” ir “Žinių radijas”.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button