Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės teigimu, šiuo metu planuojamas vaikų pamokų lankymo griežtinimas. Pasak jos, bus nustatytas pamokų skaičius, kuris galėtų būti pateisinamas tėvų rašteliais. Taip pat su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tariamasi, kaip, nepažeidžiant duomenų apsaugos, mokykla galėtų gauti informaciją, kodėl vaikas praleidžia pamokas.

„Norėtume griežtinti pamokų lankomumą. (…) Pirmiausia tai nustatysime pamokų skaičių, kuris galėtų būti pateisinamas tėvų rašteliu“, – LRT radijui antradienį teigė J. Šiugždinienė. Ji pridūrė, kad trečiadienį bus apsispręsta, koks galimų su tėvų rašteliu pateisinamų pamokų skaičius bus siūlomas.

„Mes šiuo metu labai intensyviai diskutuojame su Sveikatos apsaugos ministerija ir ieškome galimybių, kaip mokyklos galėtų žinoti šią informaciją, gauti šią informaciją, ar vaikas serga, ar ne, kad mes žinotume irgi, kokios yra priežastys mokinių pamokų nelankymo. Tai šitą klausimą mes su Sveikatos apsaugos ministerija išspręsime taip, kad nepažeistume ir duomenų saugos, ir neapkrauptumėm gydymo įstaigų papildomomis pažymomis“, – akcentavo ministrė.

Anot jos, šiuo metu griežtesni mechanizmai taikomi tik tada, kai mokinys praleidžia pusę pamokų. Pavyzdžiui, nelanko mokyklos pusę mėnesio.

„Tai yra labai svarbu, nes šiandien iš esmės tik nelankius pusę pamokų, tarkim, per mėnesį, įsijungia tam tikri griežtesni mechanizmai. Taigi, mes galime ir nežinoti, kur vaikas yra, kas vyksta pusę pamokų laiko per mėnesį. Na, gali būti pateisinta tėvų rašteliu, bet visokių situacijų yra“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Pasak ministrės, mokyklai svarbi ne moksleivio ligos diagnozė, o žinojimas, kur vaikas yra – ar jis serga, ar ne.

„Yra labai svarbu, jog turėtume ne gydytojo pažymą, mes kalbame čia apie informacinę sistemas, kaip tiesiog gauti informaciją, kad vaikas serga. Mokyklai nebūtina yra diagnozė konkreti. Mokyklai reikia žinoti, kad vaikas iš tikrųjų serga“, – pabrėžė J. Šiugždinienė.

Anot jos, ministerija žada siūlyti lankomumo griežtinimo sąlygas įtraukti ir į sutartis tarp mokyklos ir mokinių tėvų.

„Mums taip pat labai norisi, kad tiek mokyklų bendruomenė, mokyklos vadovas, tėvai kalbėtųsi šia tema ir vyktų aiškūs sutarimai. Taip pat siūlysime įtraukti ir į sutartis būtent tarp mokinio tėvų ir mokyklos, būtent lankomumo dalykus griežtesnius. Taigi, yra tikrai priemonių, kurias įgyvendinsime“, – teigė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

J. Šiugždinienė atkreipė dėmesį, kad ugdymo įstaigos pamokų nelankymą įvardina kaip vieną iš 4 pagrindinių problemų, su kuriomis šiuo metu susiduriama. Anot ministrės, pamokų nelankymas daro įtaką ir moksleivių pasiekimams.

„Ši problema opi jau kuris laikas, mokytojai ir mokyklos, mokyklų vadovai kelia šią problemą, gimnazijų vadovai šią problemą įvardijo tarp 4 pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria šiandien mokyklos“, – pabrėžė politikė.

„Mes visi suprantame, kad ji turi įtakos ir mokinių pasiekimams. Pamokų nelankymas turi tiesioginės įtakos pasiekimams. Taigi, mes jau kuris laikas šį klausimą analizuojame, ir neužilgo pateiksime konkrečius pasiūlymus“, – pažymėjo J. Šiugždinienė.

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

39 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.