Lietuvos naujienos

Ministrė: galime priimti 30 tūkst. ukrainiečių vaikų į mokyklas, 4 tūkst. – į darželius

Lietuva gali priimti apie 30 tūkst. ukrainiečių vaikų į bendrojo ugdymo mokyklas, 4 tūkst. – į darželius, pranešė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Šiandien turime beveik 12 tūkst. vaikų iki 18 metų, mokyklose ir darželiuose yra užsiregistravę beveik 3,5 tūkst., jų yra daugiau lankančių mokyklas ir darželius, tiesiog registras vėluoja“, – per Seimo posėdį antradienį sakė J. Šiugždinienė.

„Daugiausiai šeimų ir vaikų apsistojo didžiuosiuose miestuose, o Lietuvoje iš viso yra apie 30 tūkst. vietų mokyklose ir 4 tūkst. vietų ikimokyklinėse įstaigose, į kurias būtų galima priimti ukrainiečių vaikus“, – vardijo ministrė.

 

Ji Vyriausybės pusvalandžio metu Seimo narius informavo apie švietimo sektoriaus pasirengimą priimti ukrainiečius karo pabėgėlius.

Pasak J. Šiugždinienės, taip pat Lietuvoje jau registravosi per 700 mokytojų iš Ukrainos, daugiausiai anglų ir ukrainiečių kalbų, bei 200 studentų, kurie nori Lietuvoje studijuoti dalinėse studijose, baigti semestrą, kai kurie – pereiti studijuoti į Lietuvos universitetus.

Ministrė taip pat pranešė, kad jau pakoreguota bendrojo ugdymo programa suteikiant galimybę ukrainiečių mokytojams dėstyti ukrainiečių kalbą, literatūrą, istoriją.

 

Pasak jos, ukrainiečių vaikai  gali būti priimti į visas Lietuvos mokyklas ir šiuo metu maždaug 50 proc. ukrainiečių mokosi tautinių mažumų mokyklose ir 50 proc. lietuvių kalba.

„Yra kelios ugdymosi galimybės: dalis jungiasi nuotoliniu būdu prie Ukrainos švietimo platformos arba prie mokyklų, kurios nuotoliniu būdu veda pamokas, bet yra Ukrainoje. Mes sudarom visas galimybes, bet net ir tuo atveju, jei jie mokosi nuotoliniu būdu, mes juos prašom registruotis mokyklose. Privalome žinoti mokinių skaičių ir sekti, kur yra vaikai, nes negalime palikti nei vieno vaiko“, – kalbėjo J. Šiugždinienė.

Statistikos departamento antradienį paskelbtais duomenimis, Lietuvoje jau registravosi daugiau nei 26,9 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 11,7  tūkst. iš jų yra nepilnamečiai.

 

Pirmadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad Vilniuje registruota 675, Kaune – 436, Klaipėdoje – 460 moksleivių iš Ukrainos.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button