Lietuvos naujienos

Ministerija raštu įpareigojo mokyklas išimti netinkamus rusiškus vadovėlius

Švietimo ministerija raštu įpareigojo mokyklas išimti iš ugdymo proceso netinkamus rusiškus vadovėlius ir apskritai juos pašalinti iš bibliotekų, pasigirdus svarstymų juos kol kas sandėliuoti.

Ketvirtadienį ministerija Savivaldybių švietimo skyrių vadovams išplatintame laiške ministerija nurodė, kad vadovėliai „V dobryj put! A2.2.“ negali būti naudojami ugdymo procese.

„Todėl prašome savivaldybių švietimo padalinių užtikrinti, kad šie vadovėliai būtų išimti iš ugdymo proceso, nebūtų saugomi mokyklų bibliotekose, kalbų kabinetuose“, – teigiama rašte.

 

Pasak ministerijos atstovų, raštu siekiama daugiau aiškumo įstaigoms, kurios svarstė vadovėlių nenaudoti, bet juos pasilikti.

Ministerija nusprendė atsisakyti šių vadovėlių ugdymo programoje po žiniasklaidos informacijos, kad 6-12 klasėms skirtoje mokymo priemonėje moksleiviai kviečiami keliauti po Rusiją, aplankyti okupuotą Krymą, o karą Ukrainoje tęsianti šalis pristatoma kaip patraukli demokratinė valstybė.

Ministerija taip pat primena, kad informacija apie visus šios serijos vadovėlius yra pašalinta iš Švietimo portalo informacinės sistemos vadovėlių duomenų bazės. Ministerija mokykloms ir pedagogams rekomenduoja rinktis kitų leidyklų rusų kalbos vadovėlius ar kitas mokymo priemones.

 

ŠMSM duomenimis, iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 21 skirtingas rusų kalbos vadovėlis, skirtas tiek besimokantiems gimtosios, tiek antrosios kalbos.

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button