Vilnius, liepos 1 d. (ELTA). Pastaraisiais metais nuosekliai auga į Lietuvą gyventi ir dirbti atvykstančiųjų užsieniečių skaičius, informuoja Migracijos departamentas. Anot departamento Imigracijos skyriaus vedėjos Jolitos Gistautaitės, per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje įsikūrusių svečių šalių piliečių padvigubėjo ir jau gyvena per 100 tūkst. Daugiausia jų atvyksta iš Baltarusijos ir Ukrainos.

Penktadienį Seime vykstančioje konferencijoje „Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas siekiant stiprinti darbo teisės įgyvendinimą ir kovą su neteisėta veikla“ ji pristatė, kad 2017 ir 2018 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 46-49 tūkst. užsieniečių, 2019 metais jų buvo 58 tūkst., 2020 metais – 73,8 tūkst., 2021 metais – jau 87,3 tūkst.

Departamento duomenimis, 2022 metų pradžioje leidimą laikinai gyventi ar nacionalinę vizą turėjo dar 15 proc. daugiau – 100,2 tūkst. užsieniečių.

„Su kiekvienais metais užsieniečių, kurie renkasi mūsų šalį kaip valstybę, kurioje norėtų gyventi ir vykdyti savo veiklą, taip pat dirbti, vis daugėja. Dar visai ne taip seniai – 2017-2018 m. – turėjome ne tokį gausų pagausėjimą, o 2019 ir vėlesni metai parodo, kad tikrai vis daugiau užsieniečių pas mus atvyksta ir apsigyvena“, – kalbėjo J. Gistautaitė.

Pasak jos, įsikurti Lietuvoje užsieniečiai gali gavę leidimą laikinai gyventi Lietuvoje arba nacionalinę darbo vizą. Leidimų laikinai gyventi pernai buvo išduota 51,8 tūkst., o nacionalinių vizų – 47,8 tūkst. Palyginimui, leidimų laikinai gyventi 2017 metais suteikta 19,3 tūkst, nacionalinių vizų – 28,6 tūkst.

Abiejų rūšių dokumentų užsieniečiams daugiausia išduota darbo pagrindu (atitinkamai 39 ir 34 tūkst.), mažesnė dalis suteikiama dėl šeimos susijungimo, taip pat aukštos kvalifikacijos darbuotojams.

J. Gistautaitės teigimu, daugiausia leidimų laikinai gyventi išduota baltarusiams ir ukrainiečiams (atitinkamai 20,5 ir 19,6 tūkst.). Apie 3,6 tūkst. užsieniečių į Lietuvą atvyksta iš Rusijos, mažiau nei tūkstantis leidimų suteikta Indijos, Uzbekistano, Kirgizijos, Moldovos, Kazachstano, Nigerijos ir Sakartvelo piliečiams.

Daugiausia nacionalinių vizų taip pat išduoda Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos piliečiams (21,3 tūkst., 12,1 tūkst. ir 2,8 tūkst.).

Lukas Juozapaitis (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

28 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist