Lietuvos naujienos

Migracijos departamentas: 2022 metų pradžioje Lietuvoje gyveno jau per 100 tūkst. užsieniečių

Vilnius, liepos 1 d. (ELTA). Pastaraisiais metais nuosekliai auga į Lietuvą gyventi ir dirbti atvykstančiųjų užsieniečių skaičius, informuoja Migracijos departamentas. Anot departamento Imigracijos skyriaus vedėjos Jolitos Gistautaitės, per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje įsikūrusių svečių šalių piliečių padvigubėjo ir jau gyvena per 100 tūkst. Daugiausia jų atvyksta iš Baltarusijos ir Ukrainos.

Penktadienį Seime vykstančioje konferencijoje „Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas siekiant stiprinti darbo teisės įgyvendinimą ir kovą su neteisėta veikla“ ji pristatė, kad 2017 ir 2018 metų pradžioje Lietuvoje gyveno 46-49 tūkst. užsieniečių, 2019 metais jų buvo 58 tūkst., 2020 metais – 73,8 tūkst., 2021 metais – jau 87,3 tūkst.

Departamento duomenimis, 2022 metų pradžioje leidimą laikinai gyventi ar nacionalinę vizą turėjo dar 15 proc. daugiau – 100,2 tūkst. užsieniečių.

 

„Su kiekvienais metais užsieniečių, kurie renkasi mūsų šalį kaip valstybę, kurioje norėtų gyventi ir vykdyti savo veiklą, taip pat dirbti, vis daugėja. Dar visai ne taip seniai – 2017-2018 m. – turėjome ne tokį gausų pagausėjimą, o 2019 ir vėlesni metai parodo, kad tikrai vis daugiau užsieniečių pas mus atvyksta ir apsigyvena“, – kalbėjo J. Gistautaitė.

Pasak jos, įsikurti Lietuvoje užsieniečiai gali gavę leidimą laikinai gyventi Lietuvoje arba nacionalinę darbo vizą. Leidimų laikinai gyventi pernai buvo išduota 51,8 tūkst., o nacionalinių vizų – 47,8 tūkst. Palyginimui, leidimų laikinai gyventi 2017 metais suteikta 19,3 tūkst, nacionalinių vizų – 28,6 tūkst.

Abiejų rūšių dokumentų užsieniečiams daugiausia išduota darbo pagrindu (atitinkamai 39 ir 34 tūkst.), mažesnė dalis suteikiama dėl šeimos susijungimo, taip pat aukštos kvalifikacijos darbuotojams.

 

J. Gistautaitės teigimu, daugiausia leidimų laikinai gyventi išduota baltarusiams ir ukrainiečiams (atitinkamai 20,5 ir 19,6 tūkst.). Apie 3,6 tūkst. užsieniečių į Lietuvą atvyksta iš Rusijos, mažiau nei tūkstantis leidimų suteikta Indijos, Uzbekistano, Kirgizijos, Moldovos, Kazachstano, Nigerijos ir Sakartvelo piliečiams.

Daugiausia nacionalinių vizų taip pat išduoda Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos piliečiams (21,3 tūkst., 12,1 tūkst. ir 2,8 tūkst.).

Lukas Juozapaitis (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gediminas

Nigerijos piliečiams leidimai? Ko jiems čia reikia? Ką jie sugeba, ko nesugeba lietuviai?
Lietuvos nutautinimas tęsiasi, Kalergi planas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button