Lietuvos naujienos

„Maltiečių sriuba“ kviečia vaišintis ir dalintis gerumu

Senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ vyksta jau tryliktą kartą ir prieš šventes tradiciškai keliauja per Lietuvą. Šio karavano tikslas – surinkti lėšų vienišų senelių globai ir maitinimui. Vilniuje akcijos renginys vyks gruodžio 14 d. –  nuo 15 val. prasidės Katedros aikštėje ir lydimas būgnų Gedimino prospektu keliaus į V. Kudirkos aikštę, kur įsikurs visas sriubų miestelis.

Maltiečiai nuo 15 val. visus vilniečius ir miesto svečius kviečia prie pagrindinės miesto eglutės Katedros aikštėje. Čia garsusis perkusininkas Gediminas Laurinavičius su jaunaisiais B. Dvariono mokyklos muzikantais mušdami būgnais paskelbs šventės pradžią ir pakvies visus kartu į maltiečių sriubų miestelį vaišintis sriuba. Šventės dalyviai ir maltiečiai – vaikų dienos centro auklėtiniai, kaniterapeutai su specialiai paruoštais šunimis, jaunieji paramedikai, senjorų klubo nariai ir gausus pulkas savanorių – kviesdami visus prisijungi Gedimino prospektu keliaus į V. Kudirkos aikštę. Juos pasitiks Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Maltos ordino ambasadorius Lietuvai Manfred Ritter Mautner von Markhof, Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Romas Abunevičius. Žada atvykti akcijos globėjas Prezidentas Valdas Adamkus.

Sriubų miestelyje bus galima paragauti visokių sriubų, kuriomis vaišins įvairios bendruomenės. Šiais metais tarp maltiečių draugų bus galima sutikti ir „Agrorodeo“ Dakaro komandos lenktynininką Vaidotą Žalą bei šturmaną Saulių Jurgelėną.

 

Krepšininkas Simas Jasaitis su maltiečiais draugauja jau ne pirmus metus, jis kartu su humoristu Mantu Katleriu vaišins „Kalnapilio-Tauro grupės“ sriuba. Šios įmonės darbuotojams akcija jau yra tapusi neatsiejama kalėdine tradicija.

Šventės metu bus pasiūlyta paragauti „Etno dvaro“ šiupininės, „Green Hotel“ žirnienės, „Novotel“ firminės, o savaitraštis „Savaitė“ renginio proga virs specialiąją kukulaičių sriubą.

Be sriubų, bus galima pasivaišinti lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ meistrų iškeptu tortu. Didesnis kaip pusantro metro šventinis kepinys į aikštę bus atgabentas specialiu transportu. „Maltiečių sriubą“ šis prekybos tinklas remia jau ne pirmus metus. „Tūkstančiams senų žmonių Lietuvoje reikalinga ne tik finansinė pagalba, bet ir dėmesys, kiekvieno mūsų atsakomybė yra prisidėti prie ramios senolių kasdienybės. Vertiname jau daugiau nei dešimtmetį trunkančią partnerystę su maltiečiais ir šią bei kitas prasmingas jų iniciatyvas, siekiant pagelbėti skurstantiems senjorams“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė. 

 

Prie sriubos šventės dalyvių prisijungs ir daugiau žinomų žmonių, menininkų, norinčių atkreipti visuomenės dėmesį į skurstančių senelių problemas. Tai sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė, „Colours of Bubbles“ nariai, dainuos Domas Rolis, „Lietuvos balso“ finalininkas, renginį ves Jonas Radzevičius.

Visus kviečiame atvykti į Katedros aikštę ir kartu su maltiečiais nuo didžiausios Kalėdų eglutės parsinešti visus vienijančią šilumą. Šiųmetinė sostinės eglė simbolizuoja laiką – laiką susiburti kartu dėl bendro tikslo, dėl pagalbos silpniausiai visuomenės daliai, taip pat laiką sau, kad prieš šventes stabtelėję pagalvotume, ar beskubėdami nepamiršome buvusio seno mokytojo, vienišo kaimyno, tolimo giminaičio, ar jų šventinis stalas šiemet bus gausus ir sotus.

Prisidėti prie akcijos galima ir aukojant trumpaisiais numeriais 1419 – 2 €, 1418 – 3 € (galioja iki gruodžio 31 d.). Didesnė suma – maltieciusriuba.lt

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button