Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą įpareigoti interneto paslaugų teikėjus šią savaitę panaikinti IP adresų pasiekiamumą, taip siekiant užkirsti galimybę toliau žiūrėti Rusijos televizijos kanalus, kuriems Europos Sąjunga (ES) taiko sankcijas. 

Pasak pirmadienį išplatinto Vyriausybės pranešimo spaudai, komisija nustatė, kad televizijos kanalai, kuriems ES taiko sankcijas, yra platinami internete, taip pat nustatyta, kad draudžiamų platinti televizijos kanalų duomenų paketai yra gaunami naudojant serverių IP adresus, pagal kuriuos yra pasiekiami televizijos kanalai „NTV“, „Pervyi Kanal“, „Rossiya 1“, „Rossiya 24“ ir „RTR Planeta“.

Sprendimas priimtas kovo 8 dieną po diskusijų su interneto paslaugų teikėjų atstovais, teigiamai įvertinus paslaugų teikėjų pasirengimą ir technines galimybes šį sprendimą įgyvendinti jau šią savaitę.

Pažymima, jog nurodyti viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų teikėjai turės ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo šio sprendimo įsigaliojimo dienos panaikinti galimybę pasiekti minimus IP adresus, kuriais pasiekiami televizijos kanalai.

Praėjusiais metais Seimui priėmus Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus, Lietuvoje įsigaliojo draudimas retransliuoti bei internete platinti Rusijoje ir Baltarusijoje įsteigtų, tiesiogiai ar netiesiogiai šių valstybių valdomų, kontroliuojamų ar finansuojamų subjektų televizijos ir radijo kanalus iki 2024 metų sausio.

Tačiau, anot pranešimo, dalis kanalų internetinėje erdvėje liko pasiekiami.

„Būtent internetinė erdvė tapo parankia alternatyva skleisti dezinformaciją šiems kanalams, sustabdžius jos sklaidą per Lietuvoje anksčiau retransliuotas televizijas. Todėl Komisijos priimtas sprendimas, prisidėsiantis prie efektyvesnio ES sankcijų įgyvendinimo, yra prasmingas ir sveikintinas“, – pranešime cituojama Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Rusijos pradėjus karą Ukrainoje, ES Taryba dėl dezinformacijos ir propagandos skleidimo prieš Europos Sąjungą ir jos valstybes nares pritaikė sankcijas Rusijos televizijos kanalams „RT“, „Sputnik“, „Rossiya RTR/RTR Planeta“, „Rossiya 24/Russia 24“, „TV Centre International“, „NTV/NTV Mir“, „Rossiya 1“, „ REN TV“, „Pervyi Kanal“.

Vyriausybė nurodo, kad fiksuotas sistemingas Rusijos kanalų skleidžiamos dezinformacijos veikimas prieš Vakarų šalių pilietines visuomenes, ES ir jos valstybių narių demokratinių institucijų veikimą, piliečių pasitikėjimą valstybės institucijomis, pažeidžiamas mažumas.

„Šie veiksmai vykdomi per įvairias žiniasklaidos priemones, kurias tiesiogiai ar per tarpininkus nuolat kontroliuoja Rusijos vadovybė“, – pažymima pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.