Šiandien – Šv. Martyno diena – rudens darbų užbaigimo, Šv. Kalėdų laukimo pradžios šventė. Ji tradicinė Vilniaus Stiklo kvartale, kurio bendruomenė pirmoji mieste užsižiebia Kalėdų laukimo šviesas ir išpuošia kiemelius. Vakar į kvartalą buvo atvežtos 40 eglučių vazonuose, kurios netrukus pasklido po visą kvartalą. Bendruomenė suskubo puoštis šventei. Tačiau pasiruošimą apkartino vagystė.

Vos išvažiavus transportui palikusiam eglutes Stiklo kvartale, garsaus menininko Sauliaus Vaitiekūno galerijos „Terra Recognita“ darbuotojoms dar nespėjus papuošti savo eglutės ji buvo pavogta. Įžūlūs vagys pasinaudojo vienos gražiausių ir svetingiausių Vilniaus vietų, buvusio žydiško kvartalo, pietų meto praeivių srautu ir nepastebėti pavogė jų Kalėdų eglutę. Paskelbus bendroje socialinių tinklų Stiklo kvartalo bendruomenės grupėje neatsirado nei vieno kaimyno mačiusio įvykį, tačiau sutelkė visus atidžiau saugoti savo ir kaimyno daiktus, o kvartalo svečiams pateikti dar daugiau ypatingų pasiūlymų.

„Nuoširdžiai su visa bendruomene stengiamės sukurti jaukų švenčių laukimą senamiestyje. Kiekvienais metais eglučių daugėja, nes dalį jų pavyksta persodinus paauginti ir jos taip pat pridedamos prie Kalėdinio šurmulio laukimo atmosferos kvartale. Viena eglute bus mažiau, bet likusias, kaip ir praėjusiais metais Stiklių, M. Antokolskio, Žydų, Gaono ir Dominikonų gatves apjungiantis kvartalas šiandien Šv. Martyno dienos proga įžiebs drauge su kitomis Kalėdų dekoracijomis, kurias bendruomenė pasistato kartu susitarusi“, pasakoja Stiklo kvartalo asociacijos pirmininkė, dizainerė Julija Janus. 

Bendruomenė tvirtina, kad nuo šiandien Stiklo kvartalas ne tik visus pasitiks pasipuošęs, bet ir žada ypatingų pramogų tiek skoniui, tiek akimis visą ateinantį savaitgalį.

„Jau penktadienį kvartale stebuklinga šviesa nutviks pasiruošęs ir Kalėdinių dovanų ar puošmenų ieškotojams pasirengęs Stiklių g. 7 kiemelis – mados ir kvepalų parduotuvių pasažas. Restoranas „Lokys“ kieme užsižiebs milžinišką Lokį ir tradicinę Kalėdų eglutę. Restorano „Amatininkai“ fasadą sušildys Manto Petruškevičiaus Kalėdinė pasaka, o kvartalo dekoravimo studijos „Tano decor“ vitrinose sužibs fantastiškos Kalėdų eglutės su egzotiniais paukščiais“.

Be to, kad kvartaliečiai kviečia vilniečius ir svečius apžiūrėti savo šviesos instaliacijas, dekoracijas jie – Lietuvos gastronomijos savaitės fone, pasiruošę alkanus svečius restoranuose „Bistro 18“ ir „Cozy“ pamaitinti skirtingai kepta antimi, moliūgų, grybų sriubomis bei labai skaniais desertais. „Rene“ restoranas kviečia į jau tradicinius tapusius kasmetinius „Austradienius“. 

Intriguojančiomis dovanų idėjomis jus pasitiks kvartale įsikūrusios lino, interjero detalių ir papuošalų parduotuvėlės, o šventinį Šv. Martyno savaitgalio šurmulį baigs Stiklo kvartalo „Amatininkų“ restoranas, kuris sekmadienį pakvies į išskirtinį renginį provokuojančiu pavadinimu – „Gliuteno bomba“. Visą dieną vyks rankų darbo virtinių su įvairiausiais rudens, žiemos sezono įdarais puota. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist