Lietuvos naujienos

Lietuvos vadovai tikina, kad Lietuva yra saugi: užsiminė apie nepaprastosios padėties detales

Rusijai ketvirtadienį pradėjus karinius veiksmus Ukrainoje, Lietuvos aukščiausi vadovai tvirtina, kad Lietuva yra saugi, o planuojama įvesti nepaprastoji padėtis – skirta sustiprinti išorinį Lietuvos saugumą.   

„Tai yra nukreipta į išorinį Lietuvos saugumą“, – po Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio spaudos konferencijoje sakė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Kažkokių ypatingų apribojimų Lietuvos Respublikos piliečiams šiame etape nėra reikalo numatyti. Tačiau ką reikia numatyti – tai sąlygas, kurios leistų valdžios institucijoms reaguoti į susiklostančias situacijas infrastruktūros ar kibersaugos srityse. Kad būtų galima naudoti valstybės rezervą ir turėti daugiau lankstumo šiuos klausimus spręsti“, – Prezidentūroje žurnalistams akcentavo premjerė Ingrida Šimonytė.  

 

Kaip pažymėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ketinamos įvesti nepaprastosios padėties detalės bus paskelbtos jau artimiausiu metu.

„Prezidentas rengia dekretą, netrukus visos jo detalės bus paskelbtos. Mes Seimo valdyboje informuosime Seimą, ir tai turėtų būti artimiausiomis valandomis“, – teigė spaudos konferencijoje dalyvavusi Seimo pirmininkė.

Nepaisant Rusijos karinių pajėgų įsiveržimo į Ukrainą, tvirtina prezidentas G. Nausėda, Lietuva yra saugi. Pasak jo, tą indikuoja ir NATO narių vadovų patikinimai.

 

„Lietuva yra saugi dėl to, kad Lietuva yra NATO narė nuo 2004 metų. Aš girdėjau pastaruoju metu beveik visų NATO valstybių vadovų patikinimus, pradedant nuo prezidento Bideno ir visi kiti patvirtino, kad NATO 5 straipsnis yra tvirtas kaip uola, jis yra šventas. Šiandien mes matome, kad šiandien sąjungininkai tai ir įrodo savo veiksmais ir sprendimais“, – teigė G. Nausėda.

Jam antrino ir Seimo pirmininkė. Visgi, anot jos, saugumo stiprinimu privalu ir toliau rūpintis.

„Lietuva yra saugi, tačiau tai nereiškia, kad mes neturime rūpintis savo saugumu ir, kad neturime jo stiprinti. Į tai būtų nukreiptas sprendimas nepaprastosios padėties. Tai būtų reagavimas į besikeičiančią situaciją. Taip, mes esame saugūs, bet mes turime dėti visas pastangas, kad padedami Ukrainai, artindami ją prie Europos, nepalikdami jos vienos, mes taip pat stiprintume ir savo regiono saugumą“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.  

 

Po ketvirtadienį sušauktos VGT prezidentas Gitanas Nausėda pranešė pasirašysiąs dekretą dėl nepaprastosios padėties įvedimo Lietuvoje. Tam dar turės pritarti Seimas.

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button