Praėjus metams nuo didelio masto karo Ukrainoje pradžios, Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios šventovėse vyks intencinės pamaldos, prašant karo Ukrainoje pabaigos ir taikos įsiviešpatavimo karo iškankintoje Ukrainos žemėje, praneša Lietuvos Stačiatikių arkivyskupija.

Skelbiama, kad intencinės pamaldos vienu metu vyks 5 šventovėse – Vilniuje Šv. Dvasios Vienuolyno katedroje, Kaune Apreiškimo katedroje, Klaipėdoje Visų Šventųjų cerkvėje, Trakuose Švč. Dievo Gimdytojos Gimimo cerkvėje ir Visagino Paaukojimo – Panteleimono šventovėje.

Pranešama, kad intencinėse pamaldose dalyvaus visa Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios dvasininkija. Pamaldų pradžia – 9.30 val.

Pasak Vilniaus ir Lietuvos metropolito Inokentijaus, intencinių pamaldų metu bus meldžiamasi ir už visų žuvusiųjų Ukrainoje amžiną atilsį.

„Vienas iš Rusijos karo Ukrainoje padarinių yra pabėgėlių antplūdis iš Ukrainos į Europą, įskaitant mūsų šalį. Daugelis šių pabėgėlių prisijungė prie mūsų parapijų, todėl skiriame ir skirsime itin daug dėmesio sielovadai žmonių, praradusių stogą virš galvos, patyrusių giminių bei kitų artimųjų kančią ir mirtį“, – sakė Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus.

Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad Lietuvos Stačiatikių Bažnyčia pasmerkė šį karą jau kitą dieną po jo pradžios, ir ėmė uoliai melstis, kad jis kuo greičiau pasibaigtų.

„Rusijos karą prieš Ukrainą mūsų Bažnyčia pasmerkė visais lygmenimis: Bažnyčios vadovybės, klero narių ir pasauliečių. Savo žodį tarė ir Visuotinis mūsų Bažnyčios Susirinkimas. Mūsų pozicija lieka nepakitusi –  mes ryžtingai smerkiame karą ir meldžiamės, kad Ukrainos žemėje įsiviešpatautų taika“, – pridūrė metropolitas.

Jo Eminencija taip pat priminė, kad daugiau nei prieš trisdešimt metų Lietuvos stačiatikiai, su metropolitu Chrizostomu priešakyje, parėmė kovą dėl Lietuvos nepriklausomybės.

„Mes nė žingsnio nežengėme nuo šios principinės pozicijos. Per kiekvienas pamaldas stačiatikiai meldžiasi už Dievo saugomą mūsų Lietuvos šalį, jos valdžią, kariuomenę ir už visus Lietuvos žmones. Taip pat per kiekvienas pamaldas mes meldžiamės, kad Ukrainos žmonės būtų išvaduoti nuo šios siaubingos bėdos, kad karas pasibaigtų, ir įsiviešpatautų taika“, – pabrėžė Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios vadovas.

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas taip paragino visus Lietuvos stačiatikius – dvasininkus, vienuolius ir pasauliečius – per visą Gavėnią itin uoliai ir karštai melstis, kad karas Ukrainoje pasibaigtų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.