Muzika neturi sienų – tuo Lietuvos repo sceną nori įtikinti lenkiškai repuojantis atlikėjas Filmik. Šį kartą, skleisdamas savo žinią, reperis jėgas suvienijo dar su trimis atlikėjais ir pristato dainą, kuri skamba net keturiomis kalbomis.

Nauja atlikėjų Filmik, MC Skrip, Qlka, Silent Roy daina “Bez Granic” (liet. Be sienų) skamba lietuvių, lenkų, rusų ir anglų kalbomis.

MC Skrip ir Qlka gyvena ne Lietuvoje. Dėl šios priežasties kūrybinis procesas buvo įdomus bei sudėtingas. Taip pat sustiprino pagrindinę dainos idėją – muzikos neriboja jokios sienos.

Atlikėjas MC Skrip  gyvena ir kurią Anglijoje. Po pseudonimu slepiasi Kazachstane gimęs ir Lietuvoje užaugęs Ruslan Varkus. Jis prieš dešimtmetį yra leidęs albumus ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje.

“Kai prieš dešimtmetį repo vakarėliuose pradėjau repuoti rusiškai, net tie, kurie nesuprato šios kalbos, sakė, kad jiems patinka. Savo posmą dainoje “Bez Granic” skiriu tiems, kurie man padėjo suprasti, kad muzikoje mes visi kalbame viena kalba – čia nėra ribų,” – pasakoja MC Skrip.

Jonavoje gimęs ir užaugęs atlikėjas Qlka šiuo metu gyvena Kanadoje. Rašant dainą, su šiuo atlikėju kitiems muzikantams bendrauti buvo sudėtingiausia, nes jo dienos maišosi su kitoje vandenyno pusėje esančių atlikėjų naktimis. Tačiau tai nebuvo kliūtis bendradarbiauti.

Pasak Qlkos, Lietuvos hip-hop’ą tempia tik entuziazmas, o stabdo ego, pavydas ir grandiozinių materialinių rezultatų lūkestis. “Nepriklausomai nuo kalbų ir geografinės padėties skirtumo, rap’as gali būti ir yra daromas bendromis pajėgomis, ir reikia tam ne tiek pinigų ir laiko, kiek mąstymo ta pačia kryptimi ir noro ta kryptimi eiti,”– teigia Kanadoje įsikūręs reperis.

Muzikantas Silent Boy mąsto filosofiškai – yra įsitikinęs, kad kiekvienas atlikėjas per savo gyvenimą gali sukurti tik tam tikrą dainų kiekį, todėl reikia gerai pagalvoti apie jų prasmę. “Jeigu čia būtų mano paskutiniai žodžiai, pasakyčiau – išmeskit visus šablonus ir rašykit lyg rytojus nebeateis”, – į muziką žvelgti rimtai kviečia Silent Boy.

Dainą išgirsti galite čia:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist