Birželio 20-ąją visame pasaulyje minima tarptautinė pabėgėlių diena. Jos tikslas – atsigręžti į žmones, kurie dėl karo buvo priversti palikti savo namus. Lietuvos Raudonasis Kryžius pabėgėlių dieną kviečia kartu paminėti piknike.

Tyrimai rodo, kad didelė dalis lietuvių vis dar yra neigiamai nusiteikusi pabėgėlių atžvilgiu. Lietuvos socialinių tyrimų centro Etninių tyrimų instituto  duomenimis 2015-aisiais daugiau nei 80 proc. respondentų manė, kad pabėgėliai gali padidinti nusikalstamumo lygį ir sukelti socialinius neramumus šalyje.

Tiesa, tiesioginį kontaktą su pabėgėliais yra turėję vos mažiau nei 1 proc. žmonių.

Siekiant mažinti atskirtį ir laužyti visuomenėje prigijusius stereotipus Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia į pabėgėlių dienos pikniką. Renginio metu neformalioje aplinkoje galėsite pažaisti stalo futbolą ir pabendrauti su prieglobstį Lietuvoje gavusiais asmenimis bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

„Kviečiame pabūti drauge, pasidalinti maistu ir gera muzika, parodyti palaikymą ir solidarumą su tūkstančiais, visame pasaulyje karą ir prievartą išgyvenančių žmonių, kurie gelbėdami savo šeimą ir save buvo priversti palikti namus”, – kalbėjo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

17 val. P.Cvirkos aikštėje Vilniuje prasidėsiančiame piknike bus eksponuojamas fotožurnalistų Vidmanto Balkūno ir Artūro Morozovo fotografijų ciklas „Vilties kelias”. Foto pasakojimuose užfiksuotos akimirkos iš didžiausios žmonijos istorijoje pabėgėlių krizės. Trečius metus organizuojamame renginyje gros žinomi šalies muzikantai Tomas Boo, DJ Swix, Mark Splinter ir Povilas Gee.

„Smagu matyti, kai vasaros vakarą žmonės susiburia į pikniką, kuriame ne tik dalinasi maistu ir geromis emocijomis, bet ir siunčia žinią Lietuvai ir pasauliui, kad mums rūpi visi tie vaikai, moterys ir vyrai, kurių namus sugriovė karai ir kurie savo gyvenimus bando atkurti šalia mūsų.

Kviečiame visus, kurie antradienį po dienos darbų nori pamatyti draugus, pabendrauti, pažaisti stalo futbolą ir, galbūt, užmegzti draugystę su Lietuvoje prieglobstį radusiais žmonėmis”, – kvietė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist