Prasidėjus karui ir į Lietuvą plūstant karo pabėgėliams iš Ukrainos, Lietuvos policija bene pirmoji žengė svarbų žingsnį – suteikė ukrainiečiams galimybę dirbti.
Šiuo metu Lietuvos policijoje jau įdarbinta 13 ukrainiečių, jų pagrindinė funkcija – darbas pabėgėlių centruose. Tačiau ukrainiečiai atlieka ir kitas funkcijas – kartu su Lietuvos pareigūnais dalyvauja apklausose, prevenciniuose pokalbiuose, atlieka kitas būtinus darbus.
Ukrainiečiai dirba Vilniaus, Panevėžio, Alytaus, Klaipėdos ir Šiaulių policijos apskrityse.
Trečiadienį su ukrainiečiais susitikęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir jo pavaduotojas Saulius Tamulevičius aptarė jų darbo sąlygas ir vykdomas funkcijas.
Ukrainiečiams pristatyta viešosios policijos veikla, jie lankėsi antiteroristinių operacijų rinktinėje „Aras“.