Lietuvos naujienos

Lietuvos oro erdvėje planuojamas koridorius kariniams bepiločiams orlaiviams

Pietvakarių Lietuvos oro erdvėje planuojama skirti specialų oro erdvės koridorių kariniams bepiločiams orlaiviams. Šiuos oro erdvės naudojimo tvarkos pakeitimus, skirtus stiprinti pasienio ruožo su Karaliaučiaus sritimi (Rusijos Federacija) kontrolę ir stebėjimą, aptarė Lietuvos kariuomenės ir Lietuvos civilinės aviacijos atstovai.

Lietuvos kariuomenė siekia išplėsti bepiločių orlaivių pajėgas, jų veikimo galimybes, todėl kuriamas 1 km pločio oro koridorius nuo Kazlų Rūdos poligono iki vakarinės šalies sienos. Gerinant bendradarbiavimą su civiliais aviatoriais ir norint kuo mažiau apriboti civilinės aviacijos raidą, organizuotas susitikimas, kuriame išgirsti oreivių nuogąstavimai dėl galimų sunkumų sklandytojams ir oro balionų pilotams, pažymima Lietuvos kariuomenės pranešime.

Pagal planuojamą nustatyti tvarką Lietuvos kariuomenė įsipareigoja koridorių aktyvuoti iš vakaro, o pasinaudoję ar baigę atitinkamą misiją – atšaukti oro erdvės apribojimus. Susitikimo dalyviai sutarė parengti neformalų memorandumą dėl numatomo oro erdvės koridoriaus, kuris taptų rekomendacijoms tiek pilotams, ketinantiems skristi pietvakarių Lietuvos oro erdvėje, tiek ir Lietuvos kariuomenės atstovams, planuojantiems karinių bepiločių orlaivių skrydžius.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Back to top button