Lietuvos miškuose verda gyvenimas – specialistai vis dažniau dalijasi miškuose kameromis užfiksuotus jų gyventojus. Šįkart naktį pavyko užfiksuoti invazinę rūšį – mangutus, kuriuos daugelis geriau žino kaip usūrinius šunis.
Naktį miške užfiksuotais vaizdo įrašais, kuriuose užfiksuoti mangutai, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Varnių regioninis parkas.
Naktį Lietuvos miške užfiksuoti mangutai
Pasidalintame įraše matyti, kaip mangutas stovėdamas dairosi, kažką uostinėja, užfiksuota ir kaip du usūriniai šunys kažkur keliauja miško takeliais.
Specialistai ne tik pasidalijo užfiksuotais vaizdais, bet ir daugiau papasakojo apie šiuos žvėrelius, kurie, pasirodo, jau daugiau nei 10 metų yra įtraukti į invazinių rūšių sąrašą.
„Šįkart kamera užfiksavo mangutus, geriau žinomus kaip usūrinius šunis. Tai yra invazinė rūšis, kuri nuo 2004 m. įtraukta į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą.
Į mūsų šalį jie atkeliavo iš Baltarusijos ir/ar Latvijos, o pirmą kartą Lietuvoje užfiksuotas 1948 m.
Šis visaėdis gyvūnas daro didelę žalą paukščių, varliagyvių populiacijoms. Stipriai nukenčia ant žemės perinčių vištinių paukščių dėtys.
Nors jo uoslė nėra itin gera, mangutas sugeba aptikti lizdus su kiaušiniais ar jaunikliais kruopščiai iššniukštinėdamas aplinką. Net pelkių salelėse ar tankiuose kupstuose paslėpti lizdai nėra saugūs.
Jie dažnai serga tokiomis ligomis kaip pasiutligė, niežai, trichineliozė ir yra šių ligų sukėlėjų platintojai.
Jų medžioklė leidžiama ištisus metus“, – dalijosi Varnių regioninis parkas.