Retieji Dusetų girios grybai sulaukė Vilniaus universiteto ir Gamtos tyrimų centro mikologų dėmesio. Apskritasporių bobausių radavietė bus tiriama keletą sezonų, bet jau pirmoji diena lankantis mokslininkams nudžiugino nauju atradimu – vienas šio bobausio vaisiakūnis rastas ant liepos virtėlio. Iki šiol visi vaisiakūniai buvo randami tik ant negyvų eglių medienos. Taip pat džiugino ir bendra populiacijos būklė – gana gausiai, net keliolikoje vietų aptikti vaisiakūniai.

Apskritasporis bobausis pirmą kartą Lietuvoje, Sartų regioniniame parke plytinčioje Dusetų girioje, rastas 2003 m. Vėliau ilgą laiką šis grybas Dusetų girioje nebuvo daugiau „pasirodęs“, vėl rastas tik 2021 metais. O 2011 m. apskritasporiai bobausiai rasti ir Punios šile. Taigi abi iki šiol Lietuvoje žinomos šių į saugomų rūšių sąrašą įrašytų grybų radavietės yra gamtiniuose rezervatuose, kuriuose beveik tris dešimtmečius nebevykdoma ūkinė veikla.

Apskritasporiai bobausiai auga tik ant stipriai sutręšusios medienos, o vienas aiškiausių jų skirtumų nuo kitų bobausių – rožinės ar violetiškos spalvos kotelis. Jei kam nors pavyktų surasti ant negyvos medienos augantį bobausį su tokiais požymiais, labai prašome apie tai pranešti Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Biologinės įvairovės apsaugos skyriaus specialistams. Laukiame jūsų nuotraukų bei radavietės koordinačių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

37 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist