Lietuvos naujienos

Lietuvoje nuo pirmadienio įvedamas karantinas: uždaromos nemaisto prekių parduotuvės, sienos užsieniečiams

Vyriausybė nusprendė Lietuvoje nuo pirmadienio (kovo 16 d.) įvesti karantiną, siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą. 

„Lietuvos Vyriausybė (…) nusprendžia paskelbti visoje Lietuvos Respublikoje karantiną“, – šeštadienio vakarą Vyriausybės posėdyje paskelbė premjeras Saulius Skvernelis.

Po posėdžio jis sakė, kad sprendimai yra priimti „neišvengiamai, turint vienintelį tikslą – gelbėti Lietuvos žmonių gyvybes ir sveikatas“.

 

„Tai yra pagrindinis akcentas ir kriterijus. Visos kitos priemonės, kurios yra taikomos, kurios, deja, paveiks mūsų ekonomiką ir verslą, jos bus kompensuojamos“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis. 

Įvedus karantiną, nuo pirmadienio nakties iki kovo 30-osios Lietuvos piliečiams, su nedidelėmis išimtimis dirbantiems užsienyje, bus draudžiama išvykti iš šalies, į Lietuvą bus draudžiama atvykti daugeliui užsieniečių.

Užsienio šalių gyventojams bus suteikta trijų parų „humanitarinio koridoriaus“ galimybė kirsti šalį tranzitu, kad galėtų grįžti į savo valstybes. Paskutiniai užsieniečiai į Lietuvą bus įleidžiami iki kovo 19-osios vidurnakčio. 

 

Taip pat bus uždarytos dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines.

Pasak S. Skvernelio, draudimai kirsti sieną neapims prekių vežimo.

Draudimas išvykti iš šalies turės kelias retas išimtis užsienyje dirbantiems žmonėms.

 

„Draudimas yra absoliutus, išskyrus tam tikrus atvejus, kai tai yra darbo vieta užsienyje. Esame numatę išimtis, gyvenimo atvejų būna visokiausių, tai reikės kreiptis į  Valstybės sienos apsaugos tarnybą ir gauti vado arba įgalioto pareigūno leidimą individualiu atveju“, – pabrėžė premjeras.

Vyriausybė taip pat kreipėsi į visas šalies religines bendruomenes, rekomenduodama joms laikinai atsisakyti religinių apeigų maldos namuose. Siūlomi draudimai neapima laidotuvių, vestuvių.

Nuo pirmadienio ribojami ir keleivių srautai tarpmiestiniame viešajame transporte, tokios pat rekomendacijos teikiamos dėl miestų transporto.

 

Vyriausybė taip pat nusprendė drausti kalinių, ligonių ligoninėse lankymą, išskyrus mažamečius su gydytojo leidimu, nurodyti atidėti nebūtinas operacijas ir konsultacijas ligoninėse, 

Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą, o kruiziniai laivai negalės įplaukti į Klaipėdos uostą.

Taip pat nuo pirmadienio mažiausiai dvi savaites bus draudžiami visi vieši renginiai, ir toliau liks uždarytos švietimo įstaigos.

 

Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Už visų šių įpareigojimų nevykdomą būtų galima taikyti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę.

Klaipėdos policijai užfiksavus pirmąjį atvejį, kai asmuo, tiriamas dėl koronaviruso, pabėgo iš ligoninės, S. Skvernelis pabrėžia, kad įsijungus naujam mechanizmui nuo pirmadienio už tai gali būti baudžiama laisvės atėmimu iki trejų metų, jei liga išplis aplinkiniams.

„Tai yra privalomi nurodymai, nebe siūlymai ar pageidavimai dėl saviizoliacijos ar karantinavimo“, – sakė premjeras.

Be draudimų, gyventojams rekomenduojama nenaudoti grynųjų pinigų. 

15 svarbiausių ribojimų

1. Draudžiama į šalį atvykti užsieniečiams, išskyrus asmenis, užtikrinančius būtinų prekių pristatymą į Lietuvą, įgulų narius, Lietuvos piliečių šeimos narius, asmenis, turinčius teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, diplomatus, NATO karinių misijų atstovus. Laikinai būtų paliekamas humanitarinis koridorius Latvijos, Estijos piliečiams pasiekti savo šalis.

2. Sumažinama pasienio kontrolės punktų, per kuriuos galima atvykti į Lietuvą, 

3. Draudžiama Lietuvos piliečiams visų rūšių transportu išvykti į koronaviruso paveiktas valstybes. Taip pat svarstoma galimybė uždrausti išvykimą bet kur į užsienį ne darbo tikslais. 

4. Uždrausta prekyba parduotuvėse, išskyrus maisto prekių parduotuves, vaistines, specializuotas veterinarijos vaistines, maisto produktais prekiaujančius turgus.

5. Draudžiama kavinių, barų veikla, išskyrus maisto išsinešimui paslaugą.

6. Draudžiami visi vieši renginiai, tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

7. Draudžiama patekti kruiziniams laivams į Klaipėdos jūrų uostą.

8. Draudžiama viešojo administravimo įstaigoms teikti nebūtinas paslaugas.

9. Draudžiamas pacientų lankymas gydymo įstaigose, kalinių – įkalinimo įstaigose.

10. Draudžiama teikti SPA, reabilitacijos paslaugas, jei jos nėra susijusios su gydymu, draudžiama kirpyklų, grožio salonų veikla.

11. Ribojamas keleivių skaičius tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose, kad būtų išlaikomas reikiamas atstumas tarp keleivių. Rekomenduojama tai taikyti ir miestų transportui.

12. Viešbučiai, esant reikalui, turės įsileisti žmones į karantiną, valstybei už tai apmokant.

13. Švietimo įstaigos toliau lieka uždarytos.

14. Gydymo įstaigose atidedamos planinės operacijos, išskyrus būtiną medicininę pagalbą, atšaukiamos reabilitacijos, odontologijos paslaugos, planiniai skiepai. 

15. Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje darbuotojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
65 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Gintaras

Klausimas: ar leidžiama Lietuvos piliečiams grįžti į Lietuvą karantino metu, pvz., iš Didžiosios Britanijos?

Dėkui už atsakymą ir visiems sveikatos ir ramybės.

Witcher 39

Kodėl Salotė produktai iš Italijos ar Kinijos?skaitykite etiketes,pagaminta gali bet ,kurioje šalyje,pagal tų šalių receptūrą,supakuota gali būti nors ir Lenkijoje,pats dirbu prekybos centre,ir pas mane viskas tvarkoje

Jur

Draudimai įvažiuoti į šaly, viskas čia gerai, o prekės kurios keliauja iš kitu šaliu juk gali būti su bajterijom!!!!!!! Parduotuvėse maisto prekių pilna ir iš kinijos ir iš italijos!!!!!! Jie gali būti su bajterijom….. rizikuoja dirbantys prekybos centruose su maisto produktais darbuotojai!!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button