Lietuvos naujienos

Lietuva steigs ambasadą Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Vyriausybė nutarė nuo kitų metų sausio 1 d. įsteigti ambasadą Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), Abu Dabyje. Pasak Vyriausybės, ši atstovybė reikalinga tolesniam Lietuvos interesų gynimui, politinių kontaktų stiprinimui, verslo ryšių plėtojimui, konsulinių paslaugų Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams teikimui.

Šiuo metu Lietuvai JAE atstovauja ambasada Egipto Arabų Respublikoje Kaire. Lietuvos ambasada Egipto Arabų Respublikoje yra akredituota net 7 arabų valstybėms: Egipto Arabų Respublikai, Kataro Valstybei, Kuveito Valstybei, Jungtiniams Arabų Emyratams, Jordanijos Hašimitų Karalystei, Saudo Arabijos Karalystei, Libano Respublikai ir Arabų Lygai.

JAE ir regiono valstybės yra didžiausios naftos ir dujų eksportuotojos, darančios lemiamą įtaką dujų ir naftos kainų formavimui. JAE yra verslo, bankininkystės ir transporto centras, ypatingai svarbus atveriant arabų pasaulio rinką Lietuvos prekėms ir paslaugoms.

 

Lietuvos verslas yra įvardijęs JAE kaip prioritetinį tašką diplomatinio atstovavimo plėtrai. JAE įeina į perspektyvių Lietuvai rinkų sąrašą. Palyginti su 2016 metais, Lietuvos eksportas į JAE išaugo 73 proc.

JAE lietuvių bendruomenė regione yra didžiausia, Lietuvos ambasados Egipte duomenimis, JAE nuolat gyvena 1500-2000 Lietuvos piliečių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button