Seimas birželio mėnesį svarstys liberalų pateiktą Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projektą, pagal kurį penkerius metus turėtas ir parduotas būstas nebebūtų apmokestinamas.

Šią savaitę Seimui tokias pataisas pristačiusio Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Romualdo Vaitkaus teigimu, nekilnojamojo turto savininkui išlaikyti turtą 10 metų prieš jį parduodant yra per ilgas laikotarpis.

„Pagrindinis įstatymo projekto tikslas – nustatyti, kiek laiko reikia išlaikyti nekilnojamąjį turtą nuo jo įsigijimo ar dovanojimo datos iki pardavimo, kad nereikėtų mokėti gyventojų pajamų mokesčio. 10 metų yra per ilgas laikotarpis, penkeri metai yra aukso vidurys“, – sako R. Vaitkus.

Jo vertinimu, 5 metai pakankamai saugus laikotarpis, kad atbaidytų spekuliantus, kurie tikisi perparduoti būstą ir uždirbti nesumokėję valstybei mokesčių.

Pagal siūlomą įstatymo pataisos projektą, „turto pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn pajamos, gautos per mokestinį laikotarpį pardavus ar kitaip perleidus nuosavybėn (…) nekilnojamąjį pagal prigimtį daiktą, esantį Europos ekonominės erdvės valstybėje, jeigu toks daiktas įsigytas anksčiau negu prieš 5 metus iki jo pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn“, yra neapmokestinamos.

Šią savaitę tokios Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos sulaukė Seimo pritarimo po pateikimo. Už jas balsavo  47 Seimo nariai, prieš – 2, su­si­lai­kė 24. Preliminariai planuojama, kad projektas  toliau bus svarstomas Seimo salėje birželio 20 d. Kadangi siūloma keisti mokestinę tvarką, savo išvadas dėl šio projekto turės pateikti Vyriausybė.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

32 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.