Lietuvos lenkų rinkimų akcija nusprendė skųsti rinkimų rezultatus Vilniaus rajone, rašo partijai artimas portalas L24.lt.

Kaip rašoma pranešime, partijos atstovas jau pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK). Prašoma panaikinti rinkimų rezultatus ir pakartoti Vilniaus rajono mero rinkimus.

Šis sprendimas grindžiamas tuo, kad neva „šie rinkimai nebuvo nei laisvi, nei demokratiški“.

Pareiškėja Danuta Krasnowska nurodė, kad vienoje rinkimų apylinkėje buvo rasta keliolika balsavimo biuletenių, kurie nebuvo antspauduoti, o tokie biuleteniai laikomi negaliojančiais.

Anot leidinio, rinkimų rezultatams įtakos turėjo ir tai, kad Vilniaus apygardoje, kurioje balsavo daugiausia rinkėjų, vietoj buvusių keturių rinkimų apylinkių liko tik dvi, todėl daugeliui Vilniaus apygardos gyventojų, norint atiduoti savo balsą, teko važiuoti dešimtis kilometrų, o tai vertintina kaip piliečių valios išreiškimo rinkimuose apsunkinimas.

Partija taip pat įsitikinusi, kad rinkimų taisyklės buvo pažeistos ir tuomet, kai premjerė Ingrida Šimonytė neva „prieštaraudama aukštesnių valdžios sluoksnių taisyklėms ir piktnaudžiaudama savo padėtimi, aiškiai ir nediplomatiškai pasisakė prieš LLRA-KŠS kandidatą Valdemarą Urboną Vilniaus rajono mero rinkimuose.

„Jos liūdnai pagarsėjusiomis pėdomis pasekė ir Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen“, – nurodoma tekste.

„Dėl daugybės akivaizdžių Rinkimų kodekso pažeidimų LLRA-KŠS atstovas VRK prašė anuliuoti ir pakartoti Vilniaus rajono mero rinkimus, užtikrinant, kad šį kartą jie būtų laisvi ir tikrai demokratiški“, – priduriame pranešime.

Šaltinis: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

53 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.